Суд наклав арешт на 0,5 млрд куб. м газу групи Ostchem, який зберігається у сховищах Укртрансгазу

Вчора, 29 квітня, Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідства про накладення арешту на природний газ обсягом ...

Вчора, 29 квітня, Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідства про накладення арешту на природний газ обсягом 499,1 млн куб. м, який зберігається в сховищах ПАТ «Укртрансгаз» та належить підприємствам групи компаній Ostchem. Зокрема, рішенням накладається арешт на 442,2 млн куб. м газу ПрАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот», 49,4 млн куб. м газу ПАТ «Рівнеазот», 7,5 млн куб. м газу ПАТ «Концерн «Стірол», а також 0,0001 млн куб. м газу ПАТ «Азот».

28 квітня поточного року ДК «Газ України», дочірня компанія НАК «Нафтогаз України», подала цивільний позов щодо спричинення збитків підприємствами групи Ostchem на суму 5,7 млрд грн. Ця сума складається з боргу за газ, поставлений підприємствам групи Газом України у 2010-2011 роках та неоплачений донині, а також з недоотриманих компанією доходів.

Зокрема, на долю Рівнеазоту припадає 1,0 млрд грн боргу та 0,7 млрд грн недоотриманих доходів, черкаського Азоту — 0,5 млрд грн боргу і 0,4 млрд грн недоотриманих доходів, концерну Стірол — 1,0 млрд грн боргу та 0,7 млрд грн недоотриманих доходів, сєверодонецького Азоту — 0,8 млрд грн боргу та 0,6 млрд грн недоотриманих доходів.

Вартість газу, на який накладено арешт, згідно з цінами, встановленими наразі регулятором ринку НКРЕКП, складає 3,6 млрд грн.

Суд зобов’язав Укртрансгаз прийняти на відповідальне зберігання вказані обсяги газу та заборонив будь-яке розпорядження ним, у тому числі, продаж чи передачу.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини