Суд задовольнив позов Нафтогазу до Укрнафти щодо виплати дивідендів за 2011-2013 роки

Господарський суд м. Києва розглянув справу за позовом НАК «Нафтогаз України» до ПАТ «Укрнафта» щодо заміни зобов’язань Укрнафти з виплати дивідендів за 2011-2013 роки ...

Господарський суд м. Києва розглянув справу за позовом НАК «Нафтогаз України» до ПАТ «Укрнафта» щодо заміни зобов’язань Укрнафти з виплати дивідендів за 2011-2013 роки зарахуванням зустрічних грошових вимог цієї компанії до Нафтогазу.

Нафтогаз зазначив у суді, що не має права на отримання вказаних дивідендів, оскільки вони мають сплачуватись безпосередньо до Державного бюджету України.

Крім того, Нафтогаз не є зберігачем природного газу Укрнафти, а тому не може нести відповідальність за зберігання цього газу. Також зобов’язання Нафтогазу по відшкодуванню шкоди Укрнафті не підтверджено жодним судовим рішенням.

Відтак, Господарський суд м. Києва задовольнив позов Нафтогазу і визнав недійсною заяву Укрнафти про зарахування дивідендів в рахунок вимог до Нафтогазу.

Довідка:

Нафтогаз і Укрнафта мають розбіжності щодо належного оформлення передачі і оплати 10,1 млрд куб. м товарного природного газу, видобутого Укрнафтою і спожитого населенням в 2006 – 2011 роках. За оцінками Нафтогазу, вартість цих обсягів газу складає 3,75 млрд грн, що відображено у звітності компанії за 2012 – 2013 роки. Така оцінка ґрунтується на цінах, встановлених регулятором НКРЕ на відповідний період.

Укрнафта сплатила дивіденди за 2014 рік у розмірі 0,63 млрд грн після призначення Марка Роллінса головою правління товариства.Управління по зв'язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини