“Таврида” вийшла на точку буріння

м. Київ 4 серпня 2006 року

Самопідйомна плавуча бурова установка “Таврида” Державного Акціонерного Товариства “Чорноморнафтогаз” вийшла на точку буріння на Одеському газоконденсатному родовищі. Після проведення підготовчих робіт вона розпочне буріння експлуатаційних свердловин. Перша з свердловин з’явиться вже до кінця 2006 року. ЇЇ глибина становитиме 3000 метрів. Бурові роботи будуть виконуватися в горизонтальний спосіб, який дозволяє підвищити ефективність видобутку в порівнянні з вертикально пробуреними свердловинами.

ДАТ ”Чорноморнафтогаз” продовжує освоєння стратегічно важливого регіону України – північно - західної частини Чорного моря. Сьогодні також ведуться роботи з освоєння Одеського газоконденсатного родовища, промислові запаси якого становлять 11 млрд. кубометрів природного газу.

У 2006 році ДАТ “Чорноморнафтогаз” планує побудувати блок – кондуктор (автоматизована платформа) і встановити на ньому технологічне оснащення , пробурити та завершити будівництво першої експлуатаційної свердловини, розпочати буріння наступної і виготовити та прокласти 9 км. підводного трубопроводу від свердловин до блок – кондуктора.

На 2007 рік фахівцями кримської нафтогазовидобувної компанії заплановано прокласти газопровід від блок – кондуктора Одеського газового родовища протяжністю близько 90 км. та збудувати 3 – 4 експлуатаційних свердловини.

Перший газ із родовища фахівці кримської нафтогазовидобувної компанії планують отримати восени 2007 року. За рік планується повністю освоїти родовище і довести об’єм видобутку природного газу до 1 млрд. кубометрів в рік.

Сьогодні ДАТ “Чорноморнафтогаз” забезпечує Крим газом власного видобутку на 85 відсотків. Освоєння Одеського газоконденсатного родовища дозволить повністю забезпечити Крим природним газом власного видобутку та розпочати його постачання на материк.

Довідка

Прогнозовані ресурси північно – західної частини шельфу Чорного моря становлять 654 млн. тонн умовного палива. ДАТ “”Чорноморнафтогаз” на сьогодні експлуатує в регіоні три родовища – Штормове газоконденсатне, Голицинське газоконденсатне та Архангельське газове родовище. Видобуток природного газу з цих родовищ становить більше 2,5 млн. кубічних метрів на добу. Загальний добовий видобуток компанії – більш ніж 3,5 млн. куб. метрів. Річний видобуток (результати 2005 року) – 1 млрд. 250 млн. кубічних метрів.

Інші новини