Транзит газу через Україну на експорт сягнув історичного максимуму

У 2004 році транзит природного газу через територію України на експорт до європейських країн досяг історичного максимуму – 120,1 млрд. куб м. Загальний обсяг транзиту через Україну включно з поставками до Молдови та південних регіонів Росії в 2004 році складе 136,85 млрд. куб м. Цей показник був більшим лише двічі – у 1996 та 1998 роках – проте за рахунок транзиту до країн СНД.

Основними напрямками постачання газу з України 2004 року були Словаччина (понад 74 млрд. куб м), Угорщина (понад 11 млрд. куб м), Румунія (близько 5 млрд. куб м), Польща (4,5 млрд. куб м) та Балканські країни (понад 25 млрд. куб м).

Зростання обсягів транзиту російського природного газу дозволило “Нафтогазу України” спрямувати додатково отримані кошти на реконструкцію та модернізацію газотранспортної системи України та підземних сховищ газу.

У 2004 році “Нафтогаз України” самостійно експортував близько 4 мільярдів куб м газу. Основними отримувачами українського газу були Німеччина, Румунія, Угорщина та Польща.

Незважаючи на понадпланове споживання близько 1.3 млрд. куб м газу підприємствами теплокоммуненерго, запаси Компанії у підземних сховищах значно перевищують рівень минулого року та цілком достатні для задоволення платоспроможного попиту споживачів України до кінця опалювального сезону.

Інші новини