Ціну на газ для населення з 1 листопада 2018 року визначив Кабінет міністрів України

Умови, на яких НАК «Нафтогаз України» реалізує газ для потреб населення в режимі спецобов’язків («ПСО»), з жовтня 2015 року визначаються постановами Кабінету міністрів України ...

Умови, на яких НАК «Нафтогаз України» реалізує газ для потреб населення в режимі спецобов’язків («ПСО»), з жовтня 2015 року визначаються постановами Кабінету міністрів України відповідно до ст. 11 Закону «Про ринок природного газу».

Законодавство зобов’язує Нафтогаз продавати газ роздрібним постачальникам газу для населення (газзбутам) на визначених урядом умовах. Ті ж умови обмежують можливість Нафтогазу продавати газ безпосередньо населенню: у 2019 році менше 3% побутових споживачів купували газ у компаній групи Нафтогаз.

В свою чергу, газзбути не обмежені у своїх правах купувати газ у інших продавців, які в значній кількості представлені на українському ринку. Минулого року приватні імпортери та видобувники реалізували на українському ринку обсяг газу, який перевищує потреби населення. Відтак, Нафтогаз не є єдиним джерелом газу на українському ринку.

Вартість газу для потреб населення з 1 листопада 2018 року визначалась постановою Кабінету міністрів від 19 жовтня 2018 року №867. Ця постанова чітко встановлювала ціну газу та не передбачала можливості Нафтогазу визначати її самостійно.

Наразі Нафтогаз не отримував жодних офіційних повідомлень від Антимонопольного комітету України щодо відкриття справи про начебто зловживання монопольним становищем при визначені ціни на газ для населення з 1 листопада 2018 року. Після отримання від регулятора детальної інформації Нафтогаз надасть свою юридичну позицію.


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
Інші новини