Тиск у російській ГТС на вході в Україну рекордно знизився

Газпром продовжує порушувати умови транзитного контракту. Протягом останніх днів фахівці ПАТ «Укртрансгаз» фіксують суттєве падіння тиску у російській газотранспортній системі ...

Газпром продовжує порушувати умови транзитного контракту

Протягом останніх днів фахівці ПАТ «Укртрансгаз» фіксують суттєве падіння тиску у російській газотранспортній системі на газовимірювальній станції (ГВС) Суджа, головному пункті входу до української ГТС з боку Росії. Станом на 08:00 вівторка рівень тиску на ГВС Суджа впав до рекордно низького за останні роки рівня 49,7 атм замість обумовлених контрактом 60,0 атм.

ПАТ «Газпром» також порушує умови транзитного контракту щодо максимального рівня добових коливань заявок на відбір газу в пунктах виходу з ГТС України, які не повинні перевищувати 4,5% по пункту Ужгород, але в окремі дні лютого даний показник був перевищений у два рази від норми. Крім того, в окремі періоди поточного місяця якість газу, який подавався в українську ГТС із Росії, не відповідала фізико-хімічним показникам, передбаченим контрактом.

Систематичне недотримання Газпромом умов транзитного контракту створює ризики для безперебійного постачання газу в європейському напрямі.

Незважаючи на штучно створені російською стороною перешкоди, українська сторона продовжує забезпечувати стабільне постачання газу до Європи. Усі заявки імпортерів російського газу виконуються вчасно.

В рамках механізму швидкого реагування Європейська комісія отримала оперативне повідомлення щодо раптового зниження тиску на ГВС Суджа. НАК «Нафтогаз України» та Європейська комісія занепокоєні ситуацією, що склалася через невиконання російською стороною своїх контрактних зобов’язань, і очікують від Газпрому відповідних пояснень та виправлення ситуації заради стабільного забезпечення газом європейських споживачів.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини