У 2004 році “Нафтогаз України” на чверть збільшив кількість встановлених лічильників газу у порівнянні з 2003 роком

У 2004 році НАК “Нафтогаз України” встановила 643,6 тис. побутових лічильників газу, що на 127 тис. перевищує показник 2003 року. Це найбільша кількість встановлених лічильників, починаючи з часу заснування НАК “Нафтогаз України”. Встановлення лічильників здійснювалося згідно з завданням, затвердженим розпорядженням голови правління НАК “Нафтогаз України” Юрія Бойка у лютому 2004 року.

Станом на 1 січня 2005 року кількість встановлених в Україні побутових лічильників газу досягла майже 4,8 млн. одиниць. 67% від загального обсягу споживання природного газу населенням обліковується лічильниками.

З метою зменшення втрат газу та прискорення оснащення житла приладами обліку споживання газу у 2004 році НАК “Нафтогаз України” реалізувала Програми оснащення житлового фонду лічильниками газу у Луганській, Житомирській, Полтавській, Харківській, Закарпатській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях. У минулому році в регіонах, де діють Програми оснащення житла приладами обліку споживання газу, встановлено понад 269 тис. лічильників газу, у т. ч. 116 тис. за кошти Компанії переважно пільговим категоріям громадян та малозабезпеченим сім’ям. У 2004 році найбільша кількість лічильників була встановлена у Луганській (51,4 тис.), Львівській (44,2 тис.), Харківській (43,5 тис.) та Полтавській (38,9 тис.) областях.

Враховуючи низьку платоспроможність населення, в рамках реалізації Програм оснащення житлового фонду Компанія здійснює закупівлю лічильників газу для встановлення в кредит. Обласні газопостачальні компанії встановлюють лічильники населенню, яке поступово розраховується за наданий кредит. У 2004 році Компанією придбано та передано підприємствам з газопостачання 31,5 тис. таких лічильників газу.

Програма створення єдиної системи обліку природного газу передбачає першочергове встановлення лічильників у будинках та квартирах, в яких природний газ використовується для опалення. Станом на 1 січня 2005 року рівень оснащеності квартир, де газ споживається на опалення, збільшився до 84,4%. В житловому фонді цієї категорії встановлено близько 4,0 млн. лічильників газу. Найвищим цей показник є в Закарпатській (97%), Чернівецькій (96%), Тернопільській (95%) областях.

Оснащення житла побутовими лічильниками призвело до суттєвого зменшення споживання газу населенням та його втрат на шляху до споживача. Ощадливе споживання природного газу у оселях, обладнаних лічильниками, сприяло зменшенню споживання газу населенням у 2004 році на 4,4 млрд. куб. м у порівнянні з 1996 роком при збільшенні кількості газифікованих квартир з 9,6 млн. до 11,6 млн. Завдяки зростанню точності вимірювання, втрати газу зменшилися з 4,4 млрд. куб. м у 1996 році до 0,8 млрд. куб. м у 2004 році.

У 2005 році НАК “Нафтогаз України” продовжить реалізацію Програм оснащення житлового фонду лічильниками газу. Компанія планує встановити в регіонах України не менше 600 тис. лічильників газу.

Довідка: За умови збереження тенденції споживання населенням природного газу, яка існувала у 1996 році, у 2004 році цією категорією споживачів було б використано 27,0 млрд. куб. м палива. Завдяки вжитим НАК “Нафтогаз України” заходам, спрямованим на зменшення споживання газу населенням, і, перш за все, завдяки масовому встановленню побутових лічильників, дана категорія споживачів використала у 2004 році 17,1 млрд. куб. м газу. Таким чином, економія споживання природного газу населенням становить 8,0-10,0 млрд. куб. м щорічно.

Інші новини