У Куп’янську буде тепло: місцеві тепловики підписали з Нафтогазом договори на постачання газу

Тепловики Куп’янська врегулювали борги на 118,3 млн грн та до кінця тижня запустять систему опалення в місті

Куп’янськ починає опалювальний сезон: 17 листопада місцеві виробники тепла — КП «Обласний інформаційно-технічний центр» та КП КМР «Куп’янськтеплоенерго» — підписали з НАК «Нафтогаз України» (далі – Компанія) договори на постачання газу. Остаточні формальні процедури погодження документів були завершені вчора, 18 листопада.

Затримка виникла, оскільки місцеві комунальні підприємства до останнього часу відмовлялися надати Нафтогазу документи, необхідні для укладення договорів на газопостачання відповідно до ст. 22 ЗУ «Про теплопостачання» щодо правонаступництва за борговими зобов’язаннями.

Загалом йдеться про боргові зобов’язання у розмірі 118,3 млн грн. Без врегулювання цієї ситуації Компанія юридично не могла підписати договори про постачання газу з підприємствами.

Представники КП КМР «Куп’янськтеплоенерго» прибули до Компанії вранці 17 листопада, а вже станом на 14 годину (17.11) було повністю завершено процес перевірки документів та укладання договорів. Соціальну сферу підприємство підключило завдяки газу, купленому у іншого трейдера. Населення та решту інфраструктури теплопостачальник має підключити поступово до кінця тижня.

Представники КП «Обласний інформаційно-технічний центр» надали документи в кінці дня (17.11). Запустити систему вони також зможуть до кінця цього тижня.

Слід зазначити, що Нафтогаз систематично сигналізував обласним(міським) адміністраціям, органам місцевого самоврядування та, безпосередньо, підприємствам-боржникам щодо наявної проблеми і необхідності її вирішити. На початку листопада Компанія публічно закликала засновників підприємств, управителів котелень та відповідні органи місцевого самоврядування захистити мешканців міста від зриву опалювального сезону.

Ситуація, що склалася в Куп’янську, на жаль, є прикладом безвідповідального ставлення міської влади до добробуту та комфорту жителів, однак, Нафтогаз вітає позитивне вирішення цієї ситуації.

Наразі вже майже всі населені пункти України розпочали опалювальний сезон, адже їхні виробники тепла не мають критичних боргів та інших проблем.

Серед критичних боржників залишається 11 підприємств теплокомуненерго, які досі мають проблеми з виплатами, що перешкоджає повноцінному старту опалювального сезону у 9 населених пунктах. Про це свідчать оперативні дані НАК «Нафтогаз України» про підприємства, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО).

Докладніше з переліком боржників, а також умовами, що необхідні для виконання вимог для отримання газу в межах спецобов’язків можна ознайомитись за посиланням.

 

Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України

 

 

Інші новини