У Києві відбулося засідання Ради Учасників Міжнародного газотранспортного Консорціуму

Вчора у Києві відбулося засідання Ради Учасників ТОВ “Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України”.

У роботі Зборів взяли участь всі члени Ради: Олег Дубина, Ігор Воронін та Михайло Ковалко від української сторони, Віктор Христенко, Олександр Рязанов та Кирило Селезньов – від російської.

Для участі в роботі засідання були також запрошені: віце-прем’єр міністр України Віталій Гайдук, голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко, заступник голови правління ВАТ “Газпром” Юрій Комаров, перший заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” Володимир Тріколіч, заступник Держсекретаря Мінпаливенерго України Богдан Клюк та заступник міністра енергетики РФ Олег Гордєєв.

Розглянувши звіт робочої групи про виконання Плану робіт по проекту “Створення міжнародного газотранспортного консорціуму”, учасники взяли його до відома. За цей період НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром», зокрема, затвердили технічні завдання консультантам на виконання робіт з:
  • аналізу технічного стану ГТС України;
  • перспективного розрахунку потоків газу;
  • розрахунку обсягів інвестицій, необхідних для модернізації та розвитку ГТС України;
  • розробки концептуальних моделей функціонування Консорціуму.
Консультантами було запропоновано декілька моделей функціонування Консорціуму, а саме: управління поставками природного газу; операторські функції; концесія.

Рада Учасників ухвалила рішення про необхідність доопрацювання запропонованих моделей функціонування Консорціуму із врахуванням уточнених обсягів вкладень в модернізацію та розвиток ГТС України, передбачивши при цьому можливість реконструкції ГТС Російської Федерації з метою оптимізації потоків газу між ГТС двох країн. Розрахунки інвестицій, у відповідності до рішення Ради, будуть підготовані окремо для кожного з варіантів.

Довідка: ТОВ «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України» створений у відповідності до міжурядової Угоди між Україною і Росією «Про стратегічне співробітництво у газовій галузі», підписаної керівниками урядів двох країн 7 жовтня 2002 року в Кишиневі.

«Міжнародний консорціум» було зареєстровано в Києві у січні 2003 року в формі товариства з обмеженою відповідальністю з метою його функціонування на передінвестиційній фазі.

Інші новини