У переговорах учасників газового консорціуму досягнуто консенсус корпоративних інтересів

чора у Києві пройшли трьохсторонні переговори НАК «Нафтогаз України», ВАТ «Газпром» і Ruhrgas AG з питань моделей функціонування ТОВ «Міжнародний консорціум по управлінню і розвитку газотранспортної системи України» і участі в ньому німецької сторони.

Учасники переговорів виробили концепцію участі німецької сторони в процесі створення і функціонування Міжнародного газотранспортного Консорціуму як трансєвропейського бізнес-проекту, об'єднуючого ресурсну базу, транзитні можливості і ринки збуту природного газу.

Вироблена модель участі німецької сторони в проекті Міжнародного газотранспортного Консорціуму повністю відповідає петербурзькій заяві Президентів України і Російської Федерації, а також Канцлера Федеративної республіки Німеччина про необхідність збільшення поставок природного газу в Європу і підвищення надійності його транзиту.

У ході реалізації проекту Міжнародного газотранспортного Консорціуму по території України з використанням існуючих і знову побудованих потужностей буде створений новий транзитний коридор, який забезпечить додаткові поставки 20 млрд. м куб. газу на європейський ринок до 2010 року.

Як учасник Консорціуму ВАТ «Газпром» забезпечить збільшення обсягів що подається до ГТС України газу на 20 млрд. м куб.; НАК «Нафтогаз України» - комплекс послуг з транзиту і зберігання природного газу; а німецька сторона - ринки збуту, що забезпечить економічну життєздатність проекту і перспективу подальшого збільшення транзиту газу через територію України.

Інші новини