У серпні на Яблунівському ГПЗ буде введено лінію з виробництва пропіленту

ДК “Укргазвидобування” в серпні поточного року введе на Яблунівському газопереробному заводі лінію з виробництва газового пропіленту. Проектна річна потужність лінії складе 10 тис. тонн. Вартість проекту – 3 млн. грн., термін окупності не перевищує 3 місяці.

Навесні поточного року на заводі введено в експлуатацію блок №1 електропідстанції ЕГ-6000 (потужність – 6 мВт, напруга – 10 кВт). Протягом червня до неї буде під’єднано бурові верстати та земснаряди, що працюють у поймі р. Сула.

Ведуться роботи з монтажу 2-го енергоблоку “Корвет-1”. Введення його в експлуатацію дозволить розпочати паралельну роботу з енергосистемою “Полтаваобленерго” і через її розподільчі мережі повністю забезпечити власною електроенергією ГПУ “Полтавагазвидобування”, бурове управління “Укрбургаз” та Управління з переробки газу і газового конденсату на Полтавщині.

Повне забезпечення виробничих об’єктів власною електроенергією за рахунок утилізації факельних газів є одним з провідних напрямків розвитку та підвищення ефективності “Укргазвидобування”.

Довідка: Яблунівський ГПЗ кошторисною вартістю $34 млн. прийнято в експлуатацію у вересні 1999 року. На заводі використовується сировина Яблунівського та Глинсько-Розбишевського родовищ.

За підсумками 2002 року Яблунівський ГПЗ переробив 1.04 млрд. куб. м природного газу. Виробництво пропан-бутану досягло 74.8 тис. тонн, стабільного газового бензину – 13.9 тис. тонн. Планами на 2003 рік передбачається збільшення усіх основних виробничих показників.

Загальні капітальні вкладення в розвиток Яблунівського ГПЗ з часу його здачі в експлуатацію склали 19.4 млн. грн. Кошти переважно спрямовувались на розвиток енергозабезпечення заводу та інших об’єктів “Укргазвидобування” у регіоні.

Інші новини