У січні "Нафтогаз України" закупив 2,927 млрд. куб. м туркменського газу

У січні НАК “Нафтогаз України” закупив у ДТК “Туркменнафтогаз” 2,927 млрд. м3 туркменського природного газу, що повністю відповідає контрактним умовам. Таким чином, зміна оператора транзиту туркменського газу не вплинула на ритмічність цих поставок.

Виходячи з цього, в лютому 2003 року НАК «Нафтогаз України» планує закупити у ДТК «Туркменнафтогаз» 2,833 млрд. м 3 природного газу, що також відповідає контрактним умовам.

За прямим контрактом між НАК «Нафтогаз України» та ДТК «Туркменнафтогаз» в 2003 році до України надійде 31,5 млрд. м 3 природного газу. Ще 4.5 млрд. м 3 туркменського газу буде отримано в якості послуг за послуги українських будівельних організацій і підрядників інвестиційних проектів у Туркменистані. Поставки цих ресурсів ще не початі.

«Наше співробітництво з Туркменистаном визначене Президентами двох країн як стратегічне, - підкреслив керівник НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко. – Ми витримуєм цю лінію у стосунках з нашими постачальниками».

30-31 січня делегація НАК «Нафтогаз України» провела в Ашгабаді серію переговорів, спрямованих на розширення поставок газу в Україну вже в поточному році. В ході візиту також було розпочато переговори з підготовки до підписання довгострокової угоди про поставки в Україну туркменського природного газу. Термін дії нинішньої угоди закінчується у 2006 році.

Довідка: У 2000-2002 роках функції оператора з транзиту туркменського природного газу в Україну виконувала МЕК «Ітера». В результаті підписання прямої транзитної угоди на 2003 рік між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром», витрати української сторони на доставку закупленого в Туркменистані газу скоротилися з 41% до 38% від обсягів транзиту, що еквівалентно 1,08 млрд. м3 природного газу закупівельною вартістю $47,5 млн.

Прес-центр
НАК “Нафтогаз України”

Інші новини