У січні-вересні 2004 року ДК „Укргазвидобування” збільшила обсяги буріння

За 9 місяців 2004 року дочірня компанія „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” збільшила обсяг бурових і сейсморозвідувальних робіт. За означений період „Укргазвидобування” закінчило будівництво 60 нових свердловин, що на 4 свердловини більше за минулорічний показник.

За три квартали поточного року буровим управлінням Компанії „Укрбургаз” здійснена проходка в 212,5 тис. метрів, що майже на 7 тис. метрів більше за проходку аналогічного періоду минулого року. В тому числі проходка розвідувального буріння склала 139,4 тис. метрів, експлуатаційного - 73 тис. метрів.

Прогресивні методи визначення перспективних точок буріння значно підвищують ефективність роботи підрозділів Компанії. Останнім часом було закінчено спорудження низки високодебітних свердловин. Зокрема, на Юліївському нафтогазоконденсатному родовищі пробурена свердловина №73 із очікуваним видобутком 300 тис. тонн на добу. Цією свердловиною був відкритий новий поклад газу на родовищі. Сумарний дебіт свердловин №57 та №82 на Східно-Полтавському та Чуковському родовищах відповідно має скласти понад 160 тис. тонн на добу.

В жовтні має бути закінчено буріння унікальної свердловини №152 із горизонтальним закінченням. Її будівництво здійснюється за допомогою провідної сервісної компанії „Шлюмберже” (Франція). Ефективність буріння таких свердловин є дуже високою, оскільки вони спроможні повністю розкрити нові газоносні пласти.

На 88% було збільшено фінансування сейсморозвідувальних робіт, загальні витрати на які склали близько 50 млн. грн. Практично вся сейсморозвідка проводиться за рахунок ДК „Укргазвидобування”, без використання бюджетних коштів. Завдяки цим заходам Компанії вдається підтримувати показник приросту запасів вуглеводнів на рівні, що перевищує їх щорічний видобуток.

„Компанія не припиняє пошуки та розвідку газових родовищ з метою нарощення видобутку палива. В умовах значної вичерпаності існуючих родовищ використання нових технологій пошуку та буріння має неабияке значення для забезпечення України власними енергоносіями” – зазначив заступник генерального директора ДК „Укргазвидобування” з буріння Михайло Мельник

Інші новини