Угода, яка була підписана Нафтогазом та Statoil, щодо поставок газу територією Словаччини, стала проривом у стратегії диверсифікації джерел постачання газу

Норвезька нафтогазова компанія почала поставки газу Нафтогазу через Словаччину 1 жовтня 2014 року.

"Нафтогаз України" підписав угоду з компанією Statoil щодо поставок природного газу. Угода між Нафтогазом та Statoil розширює пул постачальників газу в Україну, а також відкриває новий ринок для Statoil. Норвезька нафтогазова компанія почала поставки газу Нафтогазу через Словаччину 1 жовтня 2014 року.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв зазначив: "Угода є значним проривом для Нафтогазу. Численні інтерконектори в газовій мережі, які були побудовані протягом останніх декількох років в Європі, дозволяють істотно посилити енергетичну безпеку як ЄС, так і України. Спільні зусилля у забезпеченні поставок газу в обох напрямках значно підвищать ліквідність і стабільність ринку ЄС. Ми прагнемо повної інтеграції України до енергетичного ринку ЄС і для цього співпрацюємо з Європейською Комісією та іншими ключовими гравцями газового ринку Європи”.

Юрій Вітренко, директор з розвитку бізнесу Нафтогазу, додав: “У певному сенсі, ця угода є революційною для Нафтогазу. За дуже короткий проміжок часу нам вдалося застосовувати стандартні європейські правила торгівлі газом, включаючи контракти Європейської Федерації торговців енергією (EFET), та впровадити їх у відповідності до норм українського законодавства. Ця угода символізує нашу віру в те, що попередній стан речей у Нафтогазі можна змінити. Вона також свідчить про те, що нашу націленість на впровадження реформ і здатність діяти відповідно до загальноприйнятих норм ЄС помітили і визнають на ринку. Ця угода демонструє довіру до Нафтогазу з боку західноєвропейських компаній”.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз Украіни»Інші новини