Ухвалення КМУ Постанови щодо врегулювання тарифів на транспортування газу сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 03.09.2014 № 510 «Про вдосконалення державної політики у сфері регулювання діяльності з транспортування природного газу ...

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 03.09.2014 № 510 «Про вдосконалення державної політики у сфері регулювання діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами територією України» (надалі - Постанова).

Ухвалення КМУ такої Постанови дозволить зміцнити українську позицію у переговорному процесі з ВАТ «Газпром» та привести договірні відносини щодо транзиту газу у відповідність до норм Третього енергетичного пакету ЄС, імплементувати який Україна має до 1 січня 2015 р. Таке рішення повністю відповідає правилам Європейського Енергетичного Співтовариства, до якого Україна приєдналась в 2011 р.

Постановою запроваджується державне регулювання у сфері транспортування газу територією України. Крім того, передбачається затвердження Тимчасового порядку формування тарифів на транспортування газу на основі тарифної системи «вхід/вихід» для точок входу та виходу газу, розташованих на державному кордоні України.

Тимчасовим порядком передбачено встановлення тарифів на транспортування газу територією України на період з 1 листопада по 31 грудня 2014 року. Зазначені тарифи встановлюються у доларах США. При цьому замовники послуг здійснюватимуть оплату за тарифами для точок входу і виходу газу та окремо будуть компенсувати обсяги природного газу на виробничо-технологічні витрати газотранспортному підприємству.

Постанова базується на принципах рівних умов доступу до української ГТС, недискримінаційності, економічної обгрунтованості та прозорості.

Прийняття Постанови дозволить сформувати конкурентоспроможний ринок газу, здійснювати ефективну експлуатацію газотранспортної системи України та її подальший розвиток для інтеграції національного ринку природного газу до ринку Європейського Союзу.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини