Україна хоче найближчим часом погодити спільну з Євросоюзом стратегію у вирішенні газового питання

«Сьогодні ціна на газ використовується «Газпромом» як інструмент політичного впливу і шантажу не лише по відношенню до України, а й до інших країн», - заявив Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в інтерв’ю агентству France Press під час візиту до Будапешту.

24 червня 2014 р., м. Київ — «Сьогодні ціна на газ використовується «Газпромом» як інструмент політичного впливу і шантажу не лише по відношенню до України, а й до інших країн», - заявив Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в інтерв’ю агентству France Press під час візиту до Будапешту.

А. Коболєв відмітив, що саме час об'єднати зусилля різних країн для прозорого вирішення питання ціни російського газу. Це треба зробити зараз, бо у холодний період року можливості «Газпрому» для тиску на покупців газу значно зростають.

Голова правління «Нафтогазу» додав, що Україна активно співпрацює з німецькою групою RWE і французькою Gaz de France Suez для забезпечення альтернативних джерел надходження газу. Також надходять пропозиції щодо співробітництва і від інших великих енергетичних компаній.

«Вже сьогодні ми маємо поставки газу на польському та угорському напрямках. Є перспективи збільшення цих поставок. Активно ведуться переговори зі Словаччиною — це ключовий маршрут, який здатен забезпечити практично всі потреби України в імпорті газу», - повідомив А. Коболєв.

Візит в Будапешт відбувся у рамках Центрального і Південно-Східного Європейського форуму з питань енергетичної безпеки. Під час форуму голова правління Компанії провів ряд переговорів, присвячених питанням диверсифікації маршрутів постачання газу і забезпеченню поставок як в Україну, так і в інші країни, які залежать від російського газу.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини