Україна має всі можливості завершити створення незалежного оператора ГТС до кінця поточного року – Андрій Коболєв

Україна має отримати повністю сертифікованого і коректно оформленого юридично оператора до кінця поточного року. Про це заявив голова правління АТ «НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, виступаючи на ...

Україна має отримати повністю сертифікованого і коректно оформленого юридично оператора до кінця поточного року. Про це заявив голова правління АТ «НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, виступаючи на П’ятому газовому форумі в Києві. На його думку, недотримання цієї умови може призвести до численних проблем з постачальниками та європейськими партнерами, перед якими країна взяла відповідні зобов’язання. «Якщо ми не зможемо завершити анбандлінг правильно і коректно, Україна буде звинувачена в усіх потенційних проблемах наступної зими. У нас немає чотирьох місяців. Ми повинні отримати повністю сертифікованого оператора до кінця цього року», – зазначив голова правління Нафтогазу.

Однією з ключових умов успішного проведення анбандлінгу, за словами Андрія Коболєва, є оперативна та коректна імплементація європейського законодавства в частині роботи ринку газу в Україні. «Російські колеги будуть дуже ретельно і наполегливо вивчати, наскільки Україна сама зробила те, що ми вимагаємо від них», - підкреслив він.

Коментуючи поточний стан відокремлення ГТС, Андрій Коболєв зазначив, що на сьогодні Нафтогаз вже перевів до ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) персонал, бізнес-процеси та IT-системи, необхідні для забезпечення нормальної роботи нового оператора. Але для переведення до нового оператора головного активу – власне газотранспортної системи – необхідні відповідні рішення парламенту та уряду.

ОГТСУ буде продане АТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ), яка належить Міністерству фінансів України. В результаті анбандлінгу з 1 січня 2020 року ОГТСУ буде оператором ГТС і стороною контрактів на транспортування для усіх користувачів української системи. Таким чином діяльність з транспортування газу буде повністю відокремлена від групи Нафтогаз.

Новий оператор вже подав регулятору заявку на сертифікацію. Крім того, компанія надала Міністерству енергетики та захисту довкілля проекти підзаконних актів, необхідних для завершення процедури анбандлінгу.

Андрій Коболєв висловив впевненість в тому, що за умови інтенсивної спільної роботи всіх органів влади необхідні дії будуть здійснені своєчасно, і до завершення року Україна отримає незалежного і повністю дієздатного оператора газотранспортної системи.

З презентацією виступу Андрія Коболєва на П’ятому газовому форумі можна ознайомитись за посиланням.

Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»


Інші новини