Україна накопичила в підземних сховищах другі за обсягом запаси газу в Європі

Станом на 15 вересня в українських газових сховищах знаходиться 16,3 млрд. куб. м природного газу, що на 14% ...

Станом на 15 вересня в українських газових сховищах знаходиться 16,3 млрд. куб. м природного газу, що на 14% або на 2,2 млрд. куб. м більше за показник на цю дату минулого року. Цей ресурс газу буде використаний для потреб українських споживачів під час опалювального сезону 2014-2015 рр. Наразі більшими запасами газу в підземних сховищах в Європі володіє лише Німеччина, де зберігається близько 20,1 млрд. куб. м. На третьому місці знаходиться Італія, де в сховищах накопичено близько 15,6 млрд. куб. м газу.

«Україна володіє найбільшими ПСГ в Європі, і наразі ми серед лідерів по запасам природного газу в підземних сховищах. При цьому українські ПСГ заповнені лише на 51%. В Німеччині та Італії вільних потужностей для закачування газу майже не залишилося: їхні сховища заповнені більше ніж на 90%», — зауважив голова правління ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» Ігор Прокопів.

«Українські ПСГ — стратегічний ресурс для зміцнення енергетичної безпеки Європи. Для України та наших європейських партнерів це можливість накопичувати газ в літній період, коли ціни на нього найнижчі. Українські ПСГ також можуть стати потужним інструментом для створення європейського резерву газу», — відзначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

За оперативними даними Центрального диспетчерського департаменту ПАТ«УКРТРАНСГАЗ», станом на 15 вересня закачування природного газу здійснюється на 6 підземних сховищах в режимі 34,9 млн. куб. м на добу.

Нагадаємо, що з 28 серпня інформація про наявні обсяги природного газу в українських ПСГ публікується на інформаційній платформі асоціації європейських операторів газосховищ (GSE) щоденно. Ознайомитися з даною інформацією можна за адресою: https://transparency.gie.eu.

Довідка: ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» – провідна компанія з транспортування та зберігання природного газу на території України, 100% акцій якої належить НАК «Нафтогаз України». Компанія складається з 14 структурних підрозділів на правах філій, промислові об’єкти яких знаходяться у всіх областях України. Обсяг транспортування газу в 2013 році склав 132,0 млрд. куб. м., в т. ч. 86 млрд. куб. м для країн ЄС та Молдови. Загальна довжина газопроводів, які експлуатує підприємство, складає 38,9 тис. км. ГТС включає в себе 1458 газорозподільчих станцій. Парк газоперекачувальних агрегатів нараховує 702 одиниці загальною потужністю 5442,9 МВт. Вони розміщені на 72 компресорних станціях, до складу яких входять 110 компресорних цехів. Окрім цього, ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» має найпотужнішу в Європі мережу підземних сховищ газу (ПСГ), спільна активна місткість яких складає 31 млрд. куб. м.Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини