«Україна робить серйозні кроки для забезпечення диверсифікації поставок газу», — Укртрансгаз

Україна бере участь в опрацюванні питання реалізації проекту Адріатичного газового коридору, який ініціюється ...

Україна бере участь в опрацюванні питання реалізації проекту Адріатичного газового коридору, який ініціюється Хорватією та підтримується Угорщиною і Європейською Комісією. Про це повідомив заступник головного інженера ПАТ «Укртрансгаз» Олег Михалевич, виступаючи перед учасниками міжнародного семінару «Енергетичне майбутнє і безпека», який проходить у Тбілісі, Грузія.

За словами Олега Михалевича, об'єктом газопостачання має стати LNG-термінал, який Хорватія планує побудувати на о. Кірк в Адріатичному морі (проект «Адріа LNG»). Створення газового коридору дозволить з'єднати газотранспортні системи Хорватії, Угорщини та України і збільшити частку природного газу, що надходить в Україну з інших джерел. При цьому комплекс українських підземних сховищ газу, розташованих біля західних кордонів України, дозволить створити резерви природного газу як для учасників майбутнього коридору, так і для інших країн Західної та Центральної Європи.

Також представник «Укртрансгазу» повідомив, що українська сторона вивчає питання про можливу участь у реалізації проекту будівництва газопроводу TANAP (Трансанатолійський газопровід), яким планується транспортувати 10 млрд. куб. м азербайджанського газу по території Туреччини до країн Європи. З урахуванням того, що потужність газопроводу TANAP може бути збільшена вдвічі, Україна зацікавлена у використанні можливостей цього газопроводу для постачання газу на свою територію.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини