Україна та Росія визначили обсяги та умови транзиту природного газу територією України на 2003 рік

Сьогодні в Києві відбулося підписання міжурядового Протоколу до Угоди “Про додаткові заходи по забезпеченню транзиту російського природного газу по території України” від 4 жовтня 2001 року. Свої підписи під документом поставили перший Віце-прем’єр-міністр України Олег Дубина та заступник голови уряду Російської Федерації Віктор Христенко.

У документі зафіксовані обсяги та умови транзиту російського природного газу територією України на 2003 рік. Як визначено Протоколом, транзит російського природного газу 2003 року становитиме 127.8 млрд. м3, в тому числі до європейських країн – не менше 110 млрд. м3.

Ставка плати за транзит по території України 1,000 кубометрів російського газу на кожні 100 км маршруту встановлена у розмірі $1,093. Вартість природного газу, що передаватиметься у рахунок транзитних послуг, дорівнюватиме $50 за тисячу кубометрів.

У рахунок оплати послуг з транзиту у 2003 році, “Газпром” передасть НАК “Нафтогаз України” 26 млрд. м3 природного газу для забезпечення балансу газу України. Решта плати за послуги з транзиту проводитиметься у грошовій формі, виходячи з погодженого розміру плати за транзит.

Російська сторона, у відповідності до раніше укладених угод, підтвердила свої зобов’язання по забезпеченню транзиту в Україну на аналогічних умовах ($1,093 за 1,000 кубометрів російського газу на кожні 100 км маршруту) у 2003 році 34 млрд. м середньоазіатського природного газу. Відповідна транзитна угода має бути підписана між “Газпромом” та НАК “Нафтогаз України” до 1 жовтня поточного року.

Сторони також досягли згоди щодо винятків з режиму експортного мита, зобов’язання по запровадженню якого Україна взяла не себе згідно зі статтею 5 Угоди від 4 жовтня 2001 року. Згідно з підписаним сьогодні протоколом, Україна безмитно експортуватиме 1 млрд. м3 газу. З решти обсягів, що експортуються, Україна зобов’язалася стягувати експортне мито у розмірі $100 за тисячу кубометрів.

Довідка: 21 червня у Харкові, під час сьомого засідання українсько-російської комісії з питань економічного співробітництва, НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” підписали довгостроковий Контракт на транзит російського природного газу територією України на 2003-2013 роки.
Контракт є рамковою угодою, що гарантує Україні транзит до країн Західної Європи щонайменше 110 млрд. м3 російського природного газу на рік. Згідно з положеннями Контракту, обсяги та умови транзиту російського природного газу територією України на кожний рік визначатимуться окремим міжурядовим протоколом.

Інші новини