Україна та Туркменістан остаточно узгодили умови Контракту на постачання природного газу на 2004 рік

Україна та Туркменістан остаточно узгодили умови Контракту на постачання природного газу на 2004 рік. У ході візиту української делегації до Ашгабату 11-12 грудня голову правління НАК “Нафтогаз України” Юрія Бойка прийняв Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов. Під час зустрічі сторони відзначили чітке виконання Туркменістаном та Україною зобов’язань з поставки природного газу та розрахунків за нього.

Туркменська сторона висловила задоволення ходом погашення боргу перед Туркменістаном за спожитий у попередні роки природний газ. Юрій Бойко запевнив Сапармурата Ніязова у тому, що Компанія здійснить остаточне погашення боргів 1999-2001 років протягом найближчих кількох місяців.

Довідка: Угоду купівлі-продажу природного газу на 2004 рік 11 липня підписали Сапармурат Ніязов та голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко. Умови поставок та оплати природного газу залишилися незмінними у порівнянні з 2003 роком. Згідно угоди, ДТК «Туркменнефтегаз» в 2004 році поставить НАК «Нафтогаз України» 31.5 млрд. кубометрів природного газу. Крім того, в Україну буде поставлено 4.5 млрд. м куб. газу в рахунок сплати за виконані українськими постачальниками і підрядними організаціями в Туркменістані інвестиційні проекти.

Ціна природного газу на 2004 рік зафіксована на рівні $44 за тисячу кубометрів на кордоні Туркменістану та Узбекистану. Половина вартості газу оплачується грошовими коштами, половина – зустрічними поставками матеріально-технічних ресурсів українського виробництва.

Поставки туркменського газу в Україну здійснюються відповідно до Міждержавної угоди на 2002-2006 роки, підписаної Президентами двох держав. Туркменістан є найбільшим постачальником газу для України: в поточному році частка його поставок у газовому балансі країни досягне 45%. Україна – найбільший покупець туркменського газу.

Інші новини