Україна та Туркменистан обговорили стан двостороннього співробітництва у газовій сфері

м. Київ

17 лютого в Ашгабаті Президент Туркменистану Сапармурат Ніязов прийняв Міністра палива і енергетики України Івана Плачкова та голову правління НАК “Нафтогаз України” Олексія Івченка. Представники України передали Президентові Туркменистану письмове вітання Президента України Віктора Ющенка, який привітав Президента Туркменистану Сапармурата Ніязова з днем народження та Днем Державного прапора.

Міністр палива та енергетики України Іван Плачков та голова правління НАК „Нафтогаз України” Олексій Івченко також провели переговори з керівником Міністерства нафтогазової промисловості та мінеральних ресурсів Туркменистану Гурбанмуратом Атаєвим.

У ході зустрічей було обговорено актуальні питання українсько-туркменського співробітництва у газовій сфері, в тому числі питання поставок газу для України та розрахунків за нього.

В загальному балансі по поставках туркменського природного газу та розрахунках за нього НАК “Нафтогаз України” свої зобов’язання виконала.

Станом на 17 лютого 2006 року:
- заборгованість за газ перед Туркменистаном, термін погашення якої минув – 77,35 млн. дол. США, в т.ч.:
- грошовими коштами – 46,85 млн. дол. США (30,07 млн. дол. США – термін оплати – до 19 лютого 2006 року; 16,78 млн. дол. США – термін оплати – до 31 січня 2006 року);
- товарами – 30,5 млн. дол. США (термін відвантаження – до 01 січня 2006 року).

Разом з цим, в січні до 07.01.06 НАК “Нафтогаз України” здійснила передоплату за поставки туркменського природного газу на суму 88,34 млн. дол. США, але туркменська сторона поставку природного газу для української сторони не здійснила.

Таким чином, станом на 17.02.06 загальне сальдо розрахунків за туркменський газ по зобов’язаннях, термін оплати по яких вже настав, складає 10,99 млн. дол. США на користь НАК “Нафтогаз України”.

Крім цього НАК “Нафтогаз України” повинна виконати зобов’язань по товарним поставкам перед туркменською стороною на суму 106,2 млн. дол. США, термін виконання по яким ще не настав, що передбачено у двосторонніх договірних документах. З них: 79,83 млн. дол. США – товарні поставки, по яких туркменська сторона не розподілила квоти між міністерствами і відомствами Туркменистану і поставки по яких НАК "Нафтогаз України" здійснювати не могла; 21,65 млн. дол. США – термін відвантаження – до 01.04.06; 4,72 млн. дол. США – термін відвантаження – до 01.08.06 р.

Прес-центр
НАК “Нафтогаз України"

Інші новини