Україна увійшла в двадцятку найкращих газових хабів Європи

У рейтингу асоціації Україна отримала 3,5 бала і поступилась таким ліквідним хабам як NBP, TTF, NCG, але випередила Болгарію та Румунію, які розпочали процес лібералізації газового ринку значно раніше за нашу країну

Україна вперше увійшла в двадцятку кращих газових хабів Європи за рейтингом Європейської асоціації газових трейдерів (EFET), посівши 18 місце.

EFET вперше включила Україну до щорічного огляду газових хабів. У рейтингу асоціації Україна отримала 3,5 бала і поступилась таким ліквідним хабам як NBP, TTF, NCG, але випередила Болгарію та Румунію, які розпочали процес лібералізації газового ринку значно раніше за нашу країну.

Для покращення позицій в рейтингу EFET Україна має встановити тарифи на внутрішніх точках входу/виходу з ГТС, запровадити щоденне балансування з урегулюванням небалансів та почати використовувати короткострокові стандартизовані продукти на торгівельній платформі в межах щоденного балансування.

Ухвалення проекту змін до Кодексу ГТС, розробленого Укртрансгазом та поданого ним до НКРЕКП, допоможе українському хабу значно покращити свої позиції та піднятися у наступному огляді EFET.
Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини