Україна відкрила доступ європейським спостерігачам на об’єкти ГТС та надає дані для моніторингу транспортування газу в Європу

Оператор газотранспортної системи України ПАТ «Укртрансгаз» забезпечив спостерігачам Європейської Комісії доступ до об’єктів ГТС ...

Оператор газотранспортної системи України ПАТ «Укртрансгаз» забезпечив спостерігачам Європейської Комісії доступ до об’єктів ГТС, в тому числі, до газовимірювальних станцій, для проведення моніторингу транспортування природного газу територією України. Окрім організації фізичного доступу на об’єкти української ГТС, Укртрансгаз розпочав щоденну передачу представникам моніторингової місії Європейської Комісії інформації щодо заявок на транспортування російського газу для європейських споживачів, фактичних обсягів надходження російського газу в Україну та фактичних обсягів транспортування газу для ЄС та України.

Рішення про створення такої системи інформування було ухвалено 30 січня на робочій зустрічі НАК «Нафтогаз України» та Укртрансгазу з представниками асоціації операторів газотранспортних систем Європи (ENTSOG), в продовження попередньої домовленості з Європейською комісією. Щоденну передачу даних започаткували 2 лютого.

Європейська комісія вживає заходів для створення системи постійного моніторингу газу на території України. З цією метою ЄК разом з ENTSOG та Укртрансгазом впроваджує механізм моніторингу для забезпечення прозорісті даних щодо обсягів газу, який надходить і виходить з України та постачається споживачам ЄС.

Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв зазначив: «Забезпечення безперешкодного доступу представників Європейської комісії до об’єктів ГТС та даних – найкраща демонстрація нашого прагнення до прозорості. Ми забезпечуємо надійне постачання російського газу територією України європейським споживачам. Нафтогаз вітає це розширення співпраці з Європейською комісією».

Президент Укртрансгазу Ігор Прокопів додав: «Співпраця з європейськими спостерігачами та щоденний обмін даними з європейськими організаціями, яким довіряють, допоможе європейським споживачам бути впевненими в надійності української газотранспортної системи».

Нагадаємо, що Україна першою з країн, що не є членами ЄС, приєдналася до щоденної системи прозорого відображення даних по транспортуванню природного газу ENTSOG (transparency.entsog.eu). На засіданні генеральної асамблеї ENTSOG 24 жовтня 2013 року було прийнято рішення про надання Укртрансгазу статуса учасника-спостерігача.Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини