Україна виконає збільшену на 20% заявку Газпрому на транзит

Сьогодні, 5 вересня, ПАТ «Газпром» надіслало збільшену на 20% заявку на транспортування газу в Європу. Заявлений обсяг транзиту становить 282 млн куб. м на добу. Рівень збільшення заявки в декілька разів перевищує ...

Сьогодні, 5 вересня, ПАТ «Газпром» надіслало збільшену на 20% заявку на транспортування газу в Європу. Заявлений обсяг транзиту становить 282 млн куб. м на добу. Рівень збільшення заявки в декілька разів перевищує передбачений контрактом НАК «Нафтогаз України» з російською компанією. Незважаючи на це, Україна виконає цю заявку в повному обсязі.

За доступною Нафтогазу інформацією, раптове збільшення заявки пов’язане із зупинкою на ремонт трубопроводу OPAL, який з’єднує газогін Північний потік із газотранспортними системами Німеччини та країн Центральної Європи.

Нафтогаз звертає увагу на те, що на пункті з’єднання газотранспортних систем Писарівка, другому за обсягами надходження газу з РФ, тиск складає 67,4 атм, що на 2,6 атм нижче за контрактний рівень. При цьому Газпром забезпечив контрактний рівень тиску на пункті з’єднання Суджа.

В 2014 році Газпром в односторонньому порядку відмовився від послуг балансування Укртрансгазу, які регулювали відносини сторін у подібних випадках. Виконання сьогоднішньої заявки є доброю волею української сторони, як сумлінного транзитера газу та надійного партнера ЄС.

За січень – серпень поточного року через газотранспортну систему України для європейських споживачів надійшло 50,2 млрд куб. м природного газу, що на 19% більше, ніж торік. Український Прямий потік залишається найбільш надійним та затребуваним маршрутом транспортування російського газу в європейському напрямку.

Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини