Україна виконала збільшену на 20% заявку Газпрому на транзит газу

Вчора Україна протранспортувала 276 млн куб. м російського газу до західного кордону з ЄС, порівняно з 230 млн куб. м, які було транспортовано напередодні.

Вчора Україна протранспортувала 276 млн куб. м російського газу до західного кордону з ЄС, порівняно з 230 млн куб. м, які було транспортовано напередодні. Заявлені обсяги транзиту збільшені на 20% та значно перевищують ті, які НАК «Нафтогаз України» має транспортувати протягом одного дня відповідно до умов контракту з ПАТ «Газпром».

Таке збільшення Газпром аргументував ремонтом системи газогонів «Північний потік».

Російський газовий монополіст не попередив ні Нафтогаз, ні оператора газотранспортної системи Укртрансгаз щодо наміру збільшити обсяги транспортування газу вище обумовлених контрактом обсягів. Водночас плани профілактичних робіт на газопроводах, якими транспортується газ в Європу, в тому числі через систему «Північний потік», були затверджені у грудні минулого року країнами–імпортерами російського газу.

Український маршрут «Прямий Потік» є традиційним і єдиним альтернативним шляхом доставки російського газу, що поставляється споживачам країн ЄС через систему «Північний потік».

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини