Україна запровадила добове балансування відповідно до стандартів газового ринку ЄС

Починаючи з 1 березня 2019 року, газовий ринок України перейшов на добове балансування

Починаючи з 1 березня 2019 року, газовий ринок України перейшов на добове балансування. Щоб забезпечити цей перехід, оператор ГТС України запровадив нову інформаційну платформу на базі програмного забезпечення SAP.

Цей крок є важливою віхою в реформуванні енергетичного сектору України. Відтепер український газовий ринок синхронізований з ринками країн-членів ЄС. У частині добового балансування українська сторона виконала всі зобов’язання, які взяв на себе уряд в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

На сайті Укртрансгазу учасники ринку можуть отримати доступ до різних даних, зокрема щодо кількості споживачів газу, зареєстрованих у системі, та кількості поданих і підтверджених номінацій. Використовуючи індивідуальні EIC-коди, споживачі газу також можуть перевірити свій статус, зокрема доступність постачальника чи наявність себе у реєстрі на відключення.

Протягом кількох місяців перехідного періоду Укртрансгаз провів більше 20 семінарів для більш ніж 1500 користувачів мережі і продовжує надавати консультації усім учасникам ринку через свій Центр технічної підтримки.Департамент з комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини