Україна збільшила запаси газу в ПСГ до 16 млрд куб. м

Запаси газу в підземних сховищах Укртрансгазу зросли на 5% від початку сезону закачування газу

Запаси газу в підземних сховищах АТ «Укртрансгаз» станом на 29 червня складають 16 млрд куб. м, що на 5% (на 0,9 млрд куб. м) вище показника, який був на початку сезону закачування газу.

Наразі Укртрансгаз продовжує накопичення палива у підземках — за минулу добу до ПСГ закачано 19,3 млн куб. м газу.

Окрім формування необхідних для сталого проходження опалювального сезону запасів газу, Укртрансгаз використовує відносне затишшя на ринку та проводить активні роботи з ремонту та модернізації свого обладнання.

Зокрема, компанія вже провела 95% робіт в межах першої черги реконструкції газозбірного пункту Богородчанського ПСГ. Загальна вартість цього проекту — 283,5 млн грн, завершити його планується у другій половині року. На Богородчанському ПСГ Укртрансгаз також реконструює систему теплопостачання промислового майданчика (бюджет втілюваних заходів — 18,7 млн грн).

Крім того, триває реконструкція установки осушення газу з автоматизацією технологічного процесу на Дашавському ПСГ. Укртрансгаз уже виконав 57% робіт в межах проекту, загальний бюджет якого становить 216,6 млн грн.

Також продовжуються роботи з реконструкції майданчика газозбірного пункту Червонопартизанського ПСГ — цей об’єкт планується до здачі в експлуатацію до кінця 2021 року, а бюджет втілюваних заходів складає 100,4 млн грн.

Нагадаємо, окрім перерахованого вище, Укртрансгаз зараз проводить роботи з переобладнання п’яти газотурбінних двигунів для Більче-Волицько-Угерського ПСГ і ремонт трьох газотурбінних двигунів на Пролетарському та Кегичівському газосховищах.

Накопичення запасів газу в підземних сховищах, якісний ремонт та модернізація обладнання ПСГ — ключові елементи підготовки України до опалювального сезону. Всі підприємства Групи Нафтогаз виконують завдання з підготовки до наступного осінньо-зимового періоду відповідно до затвердженого плану — вчасно та якісно.

 

Інші новини