Українська ГТС забезпечує транзит близько 300 млн куб. м газу щодобово

За минулий тиждень добові обсяги транзиту українською ГТС зросли на 60 млн куб. м та зараз складають орієнтовно 300 млн куб. м

Газотранспортна система України забезпечує надійне транспортування газу до країн Європи в умовах різкого збільшення заявок на транзит російським ПАТ «Газпром».

За минулий тиждень добові обсяги транзиту українською ГТС зросли на 60 млн куб. м та зараз складають орієнтовно 300 млн куб. м. В річному вимірі це еквівалентно транзиту близько 110 млрд куб. м газу.

Збільшення прокачки газу українським маршрутом зумовлене ремонтом трубопроводу «Ямал-Європа», що проходить через Білорусь.

«Ця ситуація вчергове підтверджує повну готовність української ГТС до транспортування великих обсягів газу до ЄС. Таке швидке нарощування обсягів транзиту є можливим, бо українська ГТС якісно підтримується та управляється. Наразі жодна інша газотранспортна система не пропонує таку гнучкість та запас потужності. Прагнення Газпрому відмовитися від цього маршруту економічно необґрунтоване», - зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Українська ГТС забезпечує гнучке і надійне транспортування великих обсягів газу до Європи за конкурентними цінами.

Відтак, ініційовані Газпромом проекти будівництва «Північного потоку – 2» та інших обхідних газопроводів не мають належних технічних та економічних підстав – вони зумовлені виключно політичними причинами.Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини