Українська сторона та Єврокомісія узгодили спільну позицію щодо завтрашніх газових переговорів з Росією

Сьогодні в Києві відбулася зустріч за участі Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана та голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, з одного боку, та ...

Сьогодні в Києві відбулася зустріч за участі Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана та голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, з одного боку, та єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, директора Внутрішнього ринку енергоресурсів при енергетичному департаменті Єврокомісії Клауса-Дітера Борхардта та іншими представниками ЄК – з іншого. Сторони погодили спільну позицію щодо наступного раунду тристоронніх перемовин в форматі Україна-Росія-ЄС з питань постачання газу в Україну, який відбудеться завтра в Брюсселі.

Представники ЄК та української сторони дійшли згоди, що результатом переговорів має стати проміжна угода, яка гарантуватиме постачання газу в Україну та стабільність його транзиту в країни ЄС цієї зими. Ця угода має містити чіткі гарантії як щодо постачання Газпромом узгоджених обсягів газу в Україну, так і щодо розрахунків Нафтогазу за поставлений газ.

Узгоджена позиція ЄК та України передбачає необхідність підписання між Нафтогазом та Газпромом документів, які будуть обов’язковими для виконання обома сторонами та виключатимуть можливість зміни умов в односторонньому порядку будь-якою зі сторін.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини