Українська та російська урядові групи обговорили умови транзиту російського газу територією України

22 серпня голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Івченко взяв участь у першому раунді переговорів між урядовими групами України та Російської Федерації, який пройшов у Москві. Українську делегацію на переговорах очолював міністр палива та енергетики Іван Плачков, російську – міністр промисловості та енергетики РФ Віктор Христенко. На засіданні урядових груп йшлося про підписання щорічного протоколу між урядами України та РФ про умови транзиту російського газу до Європи через територію України.


У ході переговорів сторони висловили свої позиції щодо розрахунків за транзитні послуги. Українська сторона заявила про своє бажання зберегти чинні умови транзиту російського газу через територію України. Відповідно до них, ставка за транзит становить $1,093 за 1000 куб м на 100 км, а ціна газу, який Україна отримує в якості оплати за транзит, дорівнює $50 за 1000 куб м.


Натомість російська сторона запропонувала перейти на монетарну форму розрахунків, при якій плата за транзитні послуги здійснюватиметься грошовими коштами. Відповідно, Україна також розраховуватиметься грошовими коштами за газ, який вона отримує зараз як плату за транзит.


Сторони вирішили продовжити роботу на рівні робочих груп НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром”. Відповідно до цього рішення, зараз у Москві перебуває робоча група НАК “Нафтогаз України”, яка відпрацьовує питання, поставлені в ході переговорів урядових груп.


Наступний раунд переговорів між урядовими групами заплановано провести в Києві у першій половині вересня.





Прес-центрНАК “Нафтогаз України"

Інші новини