Українські споживачі газу не постраждають у разі обмежень постачання газу групі компаній Itera з боку ВАТ "Газпром"

Українські споживачі не постраждають, якщо ВАТ “Газпром” реалізує свої наміри обмежити постачання природного газу групі компаній Itera, вважає голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко.


Станом на 1 листопада створено найбільший за історію незалежної України запас природного газу в обсязі понад 26 млрд. м³ активного газу. Близько 17.4 млрд. м³ з цього обсягу належить НАК “Нафтогаз України” та підприємствам, що входять до структури Компанії. Крім того, понад 1.6 млрд. м³, що зберігається у підземних сховищах України, належить групі компаній Itera.


Крім запасів газу, що зберігаються у ПСГ, “Нафтогаз України” отримує від ВАТ “Газпром” ресурси природного газу у якості оплати за послуги з транзиту російського природного газу територією України. У поточному році ВАТ “Газпром” передасть у якості оплати цих послуг 26 млрд. м³ газу, в тому числі у IV-му кварталі 8.1 млрд. м³.


Цих ресурсів газу повністю достатньо для забезпечення потреб усіх категорій споживачів України протягом опалювального періоду 2002/2003 років.Довідка: Учора ВАТ “Газпром” оприлюднило свої наміри запровадити обмеження на постачання природного газу групи компаній Itera до Азербайджану, Казахстану та України з 18.00 19 листопада.

Інші новини