"Укргазвидобування" підвищила ефективність нафтовидобутку на Яблунівському родовищі

ДК “Укргазвидобування” у травні ввела в експлуатацію реконструйовану установку підготовки нафти (УПН) на свердловині № 68 Яблунівського родовища в Полтавській області. Будівельні роботи тривали з 2000 по 2002 рік; випробування відбулися на початку 2003 року.

До реконструкції нафта Яблунівського родовища проходила лише один ступінь сепарації, відстоювалася та відвантажувалася в автотранспорт, а супутній газ спалювався. Висока в’язкість нафти обмежувала можливості її транспортування виключно автотранспортом, а невідповідність умовам ГОСТ унеможливлювала переробку на Шебелинському ГПЗ, що входить до складу “Укргазвидобування”. Ціна реалізації нафти стороннім споживачам також віддзеркалювала її низьку якість.

Після реконструкції установка комплексної підготовки сировини забезпечує ефективне очищення нафти до кондиційного стану (ГОСТ 9965-76). Супутні гази утилізуються та використовуються для власних потреб.

Станом на початок травня, до УПН підключено 10 свердловин. Проектна потужність УПН розрахована на підготовку та очищення до 100 тонн нафти на добу. Очищена нафта подається трубопроводом до станції Сенча, а далі залізницею – на Шебелинський ГПЗ.

Термін окупності проекту – 2.2 роки. Усі роботи виконані власними силами ГПУ “Полтавагазвидобування”.

Інші новини