"Укргазвидобування" розпочала експлуатацію Кобзівського родовища

10 червня ДК “Укргазвидобування” урочисто ввела в експлуатацію Кобзівське газоконденсатне родовище, розташоване у Красноградському районі Харківської області. В урочистостях з нагоди відкриття родовища взяли участь представники Харківської ОДА та генеральний директор ДК “Укргазвидобування” Ілля Рибчич.


Родовище було відкрите ДК “Укргазвидобування” наприкінці минулого року свердловиною № 10, з якої отримано промисловий дебіт газу в 50.6 тис. куб. м. на добу. Наступна свердловина (№ 20) в 2003 році отримала дебіт вже в 158.8 тис. куб. м. газу на добу.

Процес введення родовища в експлуатацію зайняв менше року. Сьогодні на Кобзівському родовищі працюють дві експлуатаційні свердловини, у процесі буріння знаходяться ще три. Видобуток ведеться з продуктивних горизонтів глибиною 3000-3500 метрів, загальні запаси яких оцінюються в 2,225 млрд. куб. м газу.

Проте основні перспективи газоносності Кобзівського родовища пов’язані з горизонтами на глибині 6-6.3 тис. метрів, дорозвідка яких триває. Запаси цих покладів прогнозуються у 70.9 млрд. куб. метрів. Роботи на таких глибинах ще ніколи не проводилася і не проводяться в інших країнах СНД та східної Європи.

Якщо прогнозні запаси Кобзівського буде підтверджено, воно стане найбільшим родовищем України, відкритим за останні 15 років. Підтвердження прогнозів газоносності Дніпровсько-Донецької западини на глибинах близько 6 тисяч метрів може стати революційним в оцінці залишкових запасів газу держави та відкрити нову сторінку в історії української газової галузі.

З метою прискорення дорозвідки і масштабного освоєння надглибоких покладів Кобзівського родовища ДК “Укргазвидобування” ухвалила рішення терміново розпочинати буріння іще 6 розвідувальних свердловин, в тому числі 4 – надглибоких.

Інші новини