"Укргазвидобування" ввела в експлуатацію сайклінг-процес на Куличихинському родовищі

9 червня відбулося урочисте відкриття установки сайклінг-процесу Куличихинського нафтогазоконденсатного родовища у Полтавській області. Газовий факел над родовищем запалили голова Полтавської ОДА Євген Томін та генеральний директор ДК “Укргазвидобування” Ілля Рибчич.

Куличихинське родовище відкрите ще у 1976 році. Проте у зв’язку з високим вмістом у запасах родовища газового конденсату, його розробка без застосування передових технологій видобутку була б неефективною. Тому пробурені свердловини були законсервовані. Протягом 2002-2003 років на родовищі споруджено установку сайклінг-процесу, що відкрило шлях до його повноцінного освоєння.

Суть технології сайклінг-процесу, розробленої у США у вісімдесятих роках, полягає у постійному закачуванні в родовище сухого газу по спеціальних нагнітальних свердловинах. У пластах родовища газ насичується конденсатом, піднімаючи його на поверхню експлуатаційними свердловинами. На установці комплексної підготовки газу (УКПГ) родовища конденсат відокремлюють від газу та спрямовують на переробку. Очищений та осушений газ знову закачується у родовище.

ДК “Укргазвидобування” – єдина компанія СНД, що впровадила та ефективно використовує технологію сайклінг-процесу. Куличихинське родовище стало вже п’ятим об’єктом “Укргазвидобування”, що використовує цю технологію.

За розрахунковий 10-річний період експлуатації сайклінг-процесу, з Куличихинського родовища планується додатково видобути 320 тис. тонн газового конденсату. Станом на 1 травня 2003 року до УПГН під’єднано 22 свердловини, в тому числі: 2 нагнітальних, 7 нафтових та 13 газових.

Кошторисна вартість установки сайклінг-процесу складає 11 млн. грн. Термін окупності проекту – 1.5 року.

Інші новини