“Укргазвидобування” завершує буріння першої надглибокої свердловини на Кобзівському родовищі

ДК „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” вийшла на завершальний етап буріння першої надглибокої пошукової свердловини Кобзівського родовища (Харківська область). Попередні результати аналізу отриманих даних свідчать про наявність великих покладів природного газу в досі не вивчених нижніх шарах родовища.

Згідно проведених науковими філіями Компанії досліджень було ухвалено рішення повернутися до дослідження геологічних структур Харківщини, по яких раніше, через відсутність технології розвідування запасів на надглибоких горизонтах, були отримані негативні результати. Буріння першої надглибокої свердловини №11 почалося у травні 2002 року та має закінчитися найближчим часом. Глибина свердловини сягне 6300 метрів. Кошторисна вартість буріння складає близько 45 млн. грн.

В серпні 2004 року УкрНДІгаз завершив розробку „Проекту дослідно-промислової експлуатації Кобзівського ГКР”, яким рекомендовано буріння 12 експлуатаційних свердловин, вартість яких складає понад 100 млн. грн. З метою продовження розвідки Кобзівського родовища інститут готує доповнення до цього проекту, яким буде рекомендовано буріння ще 14 свердловин приблизною вартістю робіт 133 млн. грн.

Остаточне підтвердження запасів вуглеводнів буде здійснено за допомогою використання сучасної американської технології сейсморозвідки 3D. Це значно підвищить ефективність подальшого буріння свердловин на Кобзівській площі. Спеціалісти ДК “Укргазвидобування” не виключають, що прогнозні ресурси родовища в результаті подальших досліджень зростатимуть.

Довідка: Кобзівське газоконденсатне родовище відкрите у 2000 році. У результаті попереднього дослідження на його площі виявлено близько 36 млрд. куб. м. природного газу у верхніх газоносних горизонтах глибиною 3000-3500 м. Родовище було відкрите ДК “Укргазвидобування” наприкінці минулого року свердловиною № 10, з якої отримано промисловий дебіт газу в 50.6 тис. куб. м. на добу. Наступна свердловина (№ 20) в 2003 році отримала дебіт вже в 158.8 тис. куб. м. газу на добу.

Найбільш перспективними площами Кобзівського родовища є поклади вуглеводнів на надглибоких горизонтах 6000-6300 м. Розбурювання з метою видобування природного газу та газового конденсату на таких глибинах на теренах СНД здійснюється вперше.

Інші новини