“Укрнафта” запросила іноземні банківські установи до переговорів щодо фінансування закупок високотехнологічного обладнання

Сьогодні в Брюсселі на конференції “Розвиток нафтогазового сектору України та можливості залучення іноземних інвесторів” Голова правління акціонерного товариства “Укрнафта” Петро Демченко заявив про зацікавленість у співробітництві з іноземними партнерами у сфері видобутку нафти і газу як в Україні, так і поза її межами. “Укрнафта” продовжує роботу щодо виявлення перспективних напрямків та форм співробітництва з нафтогазовими компаніями Близького Сходу та Росії, підкреслив Демченко.

Голова правління “Укрнафти” представив потенційним інвесторам проекти реконструкції та модернізації Глинско-Розбишевського та Анастасієвського виробництв Качанівського газопереробного заводу (ГПЗ). Реалізація програми реконструкції Качанівського ГПЗ дозволить збільшити виробництво на ньому скрапленого газу на 180 тисяч тонн, стабільного бензину – на 30 тисяч тонн. Власні інвестиції “Укрнафти” у модернізацію підприємства, за підрахунками Компанії, окупляться за два-три роки.

Петро Демченко запросив міжнародні банківські установи та лізингові компанії до переговорів щодо фінансування контрактів на закупівлю високотехнологічного обладнання, сертифікованого за стандартами Американського інституту нафти (АРI). Це обладнання буде використане для модернізації виробництв Качанівського ГПЗ.

Попередні умови фінансування проектів передбачають по Глинско-Розбишевському виробництву загальне фінансування у обсязі $40 млн., в тому числі за перший рік - $34 млн., за другий – $6 млн. Термін повернення фінансування – 7 років. По Анастасієвському виробництву необхідне загальне фінансування у обсязі $32 млн., в тому числі за перший рік - $19,3 млн., за другий – $12,7 млн. Термін повернення фінансування – 7 років.

Крім того, “Укрнафта” планує будівництво нового Роменського ГПЗ з використанням об’єктів вже збудованої газліфтної компресорної станції потужністю до 1 млрд. м3 на рік. Вартість проекту складає $50 млн., термін окупності – 7 років.

Довідка: Конференція “Розвиток нафтогазового сектору України та можливості залучення іноземних інвесторів” проходить під егідою європейської програми INOGATE. Свої інвестиційні проекти на ній представили дочірні підприємства НАК “Нафтогаз України” – “Укрнафта”, “Укргазвидобування”, “Укртранснафта”, “Укртрансгаз” та “Чорноморнафтогаз”.

Контрольний пакет акцій (50% плюс 1 акція) ВАТ “Укрнафта” переданий у статутний фонд НАК “Нафтогаз України”. “Укрнафта” забезпечує 93,5% від загальноукраїнського видобутку нафти, 40,4% - конденсату и 18,5% - природного та супутнього газу. На 99 родовищах, де працюють підрозділи “Укрнафти”, сконцентровано близько 80% розвіданих в Україні запасів нафти.

До складу ВАТ “Укрнафта” входять шість нафтогазовидобувних управлінь (НГВУ) та три газопереробні заводи (ГПЗ). Загальна потужність трьох ГПЗ “Укрнафти” по переробці газу складає 3,940 млн. м3 на рік, по виробництву скрапленого газу та стабільного бензину – 490 тисяч тонн.

Інші новини