НАК “Нафтогаз України” дозволила ДК «Укртрансгаз» створити СП “Енерготехнології” для будівництва енергосилових установок

15 січня 2003 року правління НАК “Нафтогаз України” дало дочірній компанії “Укртрансгаз” дозвіл на створення спільного українсько-іспанського підприємства ЗАТ “Енерготехнології” з іспанською компанією Interenergo S.L.

Спільне підприємство інвестуватиме у будівництво турбодетандерних установок на газорозподільчих станціях “Укртрансгазу” з метою виробництва електроенергії. Експлуатацію турбодетандерних установок здійснюватиме ДК “Укртрансгаз”.

Пілотний проект будівництва та експлуатації турбодетандерної установки реалізований ДК “Укртрансгаз” у Дніпропетровську та довів свою економічну та технічну доцільність.

Найближчим часом на розгляд інвестиційного комітету НАК “Нафтогаз України” буде подано перший з запропонованих “Енерготехнологією” проектів, що передбачає оснащення турбодетандерною установкою газорозподільчої станції “Обухів” під Києвом.

Довідка: Турбодетандерні установки призначені для виробництва електроенергії на газорозподільчих станціях (ГРС) за рахунок вивільнення енергії в момент переходу газу з газопроводу високого тиску до газопроводів середнього та низького тиску.

Оснащення ГРС “Укртрансгазу” таким обладнанням дозволить суттєво зменшити закупівлю електроенергії зовнішній постачальників, а в перспективі й повністю відмовитись від неї. За допомогою електроенергії, виробленої турбодетандерними електростанціями, зокрема, планується здійснювати живлення електрохімічного захисту газопроводів.

Інші новини