Укртрансгаз закупатиме газ для виробничо-технологічних потреб невеликими лотами та з прив’язкою до цін на європейському газовому хабі NCG

Після скасування попереднього тендеру АМКУ, ПАТ «Укртрансгаз» оголосив тендер на закупівлю 2,18 млрд куб. м природного газу для забезпечення виробничо-технологічних та власних потреб, а також для забезпечення балансування

Після скасування попереднього тендеру АМКУ, ПАТ «Укртрансгаз» оголосив тендер на закупівлю 2,18 млрд куб. м природного газу для забезпечення виробничо-технологічних та власних потреб, а також для забезпечення балансування. За умовами тендеру закупівля поділена на 10 лотів – по 218 млн куб. м з метою надати можливість участі у конкурсі якомога більшій кількості постачальників. Строк поставки газу згідно умов закупівлі – з 1 квітня по 31 грудня 2017 року. Ціна за кожен місяць постачання буде індексуватись за формулою до цін на газ на ліквідному німецькому газовому хабі NCG, що гарантує ринковий рівень цін для Укртрансгазу.

У 2016 році приватними газовидобувними компаніями було сумарно видобуто близько 4,2 млрд куб. м газу, але жодна компанія самостійно не видобула необхідні Укртрансгазу обсяги. Приватні імпортери поставили в Україну 2,9 млрд куб. м газу, при чому найбільший з них імпортував близько 1,2 млрд куб. м протягом 2016 року. Подрібнення закупівлі на лоти надасть можливість взяти участь у тендері більшій кількості потенційних продавців газу.

«Ми підтримуємо рішення Укртрансгазу щодо розділення цієї закупівлі на лоти та використання ринкових механізмів визначення ціни. Це ще один крок до ефективного і конкурентного ринку газу в Україні», – відмітив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Довідково: Історично газ для виробничо-технологічних потреб Укртрансгаз закуповував у Нафтогазу. У 2016 році для виробничо-технологічних потреб та балансування Укртрансгаз використав 1,7 млрд куб. м газу.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини