Уряд України затвердив погоджені НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" умови транзиту російського газу на 2004 рік

«Нафтогаз України» і «Газпром» узгодили умови транзиту російського природного газу по території України на 2004 рік. Проект протоколу до довгострокового російсько-українського контракту від 4 жовтня 2001 року був підписаний Віце-прем'єр міністрами України і Російської Федерації Віталієм Гайдуком і Віктором Христенко 29 серпня і схвалений Кабінетом Міністрів України 15 вересня 2003 року.

Згідно з протоколом, Росія в 2004 році гарантує транзит по території України 127.8 млрд. куб. м. газу, в тому числі 110 млрд. кубометрів - в європейські країни. Оплата транзиту буде проводитися в натуральній і грошовій формі.

Російська сторона передасть Компанії 24 млрд. кубометрів газу по заліковій ціні $50 за тисячу кубометрів в рахунок оплати наданих «Нафтогазом України» послуг з транзиту. Решта послуг буде оплачуватися грошовими коштами. Ставка за транзит газу на кожний 100 км становить $1,09375 за тисячу кубометрів.

«Газпром» також гарантує транзит в Україну 36 млрд. кубометрів туркменського газу по тій же транзитній ставці ($1,09375). У випадку, якщо реально поставлені об'єми середньоазіатського газу будуть зменшені до 34 млрд. кубометрів, «Газпромом» поставить в рахунок оплати послуг з транзиту 26 млрд. куб. м.

«Нафтогаз України» і «Газпром» також узгодили умови експорту газу з України. Об'єм вилучення з режиму експортного мита в 2004 році становитиме 6 млрд. кубометрів природного газу, що дозволить «Нафтогазу України» балансувати профіцитний газовий баланс країни.

Підписані угоди гарантують стабільне завантаження української газотранспортної системи в 2004 році. Зростання обсягів експорту газу розширює присутність «Нафтогазу України» на зовнішніх ринках, зміцнює фінансове становище Компанії і дозволяє врегулювати проблеми фінансування закупівель газу за імпортом.

Інші новини