Уряд виконуватиме функції наглядової ради Нафтогазу до обрання її нового складу

Уряд України прийняв рішення достроково припинити повноваження членів наглядової ради акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» Бойко Наталії Андріївни, Ковалів Юлії Ігорівни, Свириденко Юлії Анатоліївни.

Нагадаємо, до цього наглядова рада Компанії вирішила припинити повноваження незалежних членів Клер Споттісвуд, Людо Ван дер Хейдена та Бруно Лескуа за власним бажанням.

Своєю чергою, це сталось після того, як Уряд України заявив, що найближчими місяцями у повній відповідності до міжнародних стандартів буде проведено відкритий конкурс з відбору чотирьох незалежних членів наглядової ради на їхню заміну.

Після добровільної відставки трьох незалежних членів, відповідно до Статуту Компанії, така наглядова рада стала неповноважною, тобто втратила можливість ухвалювати рішення.

Для того, щоб Компанія не залишилися без повноважного органу управління напередодні опалювального сезону, і щоб у відповідності до законодавства Кабінет міністрів України міг виконувати функції наглядової ради Компанії до обрання її нового складу, потрібно було припинити повноваження представників держави, що Уряд і зробив.

«Я особисто вдячний представникам держави Юлії Свириденко, Наталії Бойко та Юлії Ковалів за конструктивну роботу в інтересах національної компанії у складних умовах», - зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Компанія вітає рішення Уряду як вихід з ситуації, яка склалася, і розраховує, що вже до грудня буде обрано нових незалежних членів наглядової ради на відкритому конкурсі, на основі заслуг кандидатів, зокрема їхньої спроможності забезпечити відповідно до найкращих міжнародних практик підзвітність менеджменту перед українським народом, як кінцевим власником Компанії, а також сприяти залученню іноземних інвестицій та просувати інтереси національної компанії на міжнародній арені.

Інші новини