Уточнення щодо застосування CAATSA є позитивним сигналом для енергетичної безпеки Європи

Вчора державний секретар США Майк Помпео заявив про перегляд застосування Розділу 232 Закону "Про протидію противникам Америки шляхом санкцій" з метою запровадження нових санкцій проти Північного потоку 2 та другої нитки Турецького потоку

Вчора державний секретар США Майк Помпео заявив про перегляд застосування Розділу 232 Закону "Про протидію противникам Америки шляхом санкцій" з метою запровадження нових санкцій проти Північного потоку 2 та другої нитки Турецького потоку. Розділ 232 CAATSA надає Білому дому законне право накладати санкції на всі російські експортні трубопроводи, проте раніше застосування санкцій до Північного потоку 2 відповідно до Розділу 232 ускладнювалося через його хибне тлумачення.

За словами держсекретаря Помпео, нова редакція "ставить під загрозу американських санкцій інвестиції та будь-яку іншу діяльність, пов'язану з російськими експортними трубопроводами. Це чітке попередження, що США не терпітимуть компанії, які допомагають та сприяють шкідливим російським проектам". Він також додав: "Це не комерційні проекти. Це головні інструменти Кремля для використання та збільшення залежності Європи від поставок російських енергоресурсів, інструменти, які шляхом припинення транзиту газу підривають демократію в Україні, інструменти, які зрештою підривають трансатлантичну безпеку".

У заяві Державного департаменту уточнюється, що "особи, які здійснюють такі інвестиції чи займаються такою діяльністю [в контексті Північного потоку 2 та Турецького потоку], включно з залученими до будівництва трубопроводів фінансовими партнерами, постачальниками трубоукладальних суден та пов'язаних з ними інженерних послуг, але, не обмежуючись ними, можуть підпадати під санкції відповідно до Розділу 232".

Це рішення свідчить про незмінну підтримку США української та європейської безпеки. Нафтогаз продовжуватиме тісну співпрацю з американськими та європейськими партнерами в питаннях протидії Північному потоку 2 та захисту колективних інтересів трансатлантичної спільноти.

Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
Інші новини