В разі введення обмежень на транзит ресурсів газ до Європи зможуть транспортувати компанії, які не потрапили під дію санкцій

Ухвалення проекту Закону України «Про санкції», що був поданий до Верховної Ради Кабінетом Міністрів України 8 серпня 2014 р., не означатиме ...

Ухвалення проекту Закону України «Про санкції», що був поданий до Верховної Ради Кабінетом Міністрів України 8 серпня 2014 р., не означатиме автоматичного введення спеціальних економічних та обмежувальних заходів, про які йдеться в документі.

Закон створює правове підґрунтя для введення обмежень щодо певних видів економічної діяльності, в т. ч., надання послуг з транспортування ресурсів. Таке обмеження може бути введене РНБО за поданням Верховної Ради, Президента, Кабінету Міністрів, Національного банку або Служби безпеки.

Введення санкцій, що обмежують транзит ресурсів, може обмежити або унеможливити подальше надання газотранспортних послуг певним контрагентам з боку НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укртрансгаз». В такому разі послуги з транспортування природного газу територією України в країни ЄС, Туреччину та Молдову можуть надаватися контрагентам, які не підпадають під дію санкцій. Для цього їм необхідно укласти відповідні прямі угоди з оператором української газотранспортної системи.

Нафтогаз наголошує, що залишається надійним партнером щодо транспортування природного газу в ЄС. За час поточної кризи компанія не зафіксувала жодного нарікання щодо якості газотранспортних послуг, незважаючи на надскладні відносини України з країною-постачальницею газу, зупинку постачання газу для українських споживачів з середини червня та штучні бар’єри для повноцінного використання наявних газотранспортних потужностей в напрямку України з країн ЄС.

«Нафтогаз підтверджує свою готовність і надалі так само бездоганно забезпечувати транспортування природного газу для європейських споживачів», — зазначив Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини