ВАТ “Укртранснафта” прийняла перший танкер з каспійською нафтою

5 серпня на терміналі “Південний” здійснено прийом з моря перших 30 тисяч тонн легкої нафти марки Tengiz з борту танкера Minerva Concert. Нафта була закуплена ВАТ “Укртранснафта” для заповнення трубопровідної системи “Південний-Броди”. Танкер прибув 4 серпня з Новоросійська (термінал “Южная Озереевка”), де прийняв на борт з системи Каспійського трубопровідного консорціуму. Танкер дедвейтом 96.8 тис. тонн збудований 1992 року і ходить під мальтійським прапором. Сировина для технологічних потреб ВАТ “Укртранснафта” закуплена у компанії Tengizchevroil за власні кошти.

Розвантаження танкера та заповнення технологічною нафтою терміналу проходило у спеціальному тестовому режимі, під час якого здійснено випробування роботи систем МНПК “Південний” на різних тисках і продуктивностях.

Під час швартування танкера Minerva Concert у складних метеорологічних умовах (штормовий вітер до 21-го метра в секунду) була задіяна електронна система причалювання. Судна-буксири “Укртранснафта” і “Львів” бездоганно виконали буксирування танкеру до причальної стінки і отримали подяку капітана.

“Прибуття першого танкеру з вантажем технологічної нафти є черговим етапом в реалізації проекту ЄАНТК”, - підкреслив голова правління ВАТ “Укртранснафта” Олександр Тодійчук.

Інші новини