ВАТ “Укртранснафта” запросила іноземні компанії до участі в Операційній компанії з експлуатації нафтопроводу Одеса-Броди

Сьогодні в Брюсселі на конференції “Розвиток нафтогазового сектору України та можливості залучення іноземних інвесторів” голова правління ВАТ“Укртранснафта” Олександр Тодійчук представив європейській діловій аудиторії презентацію нафтотранспортної системи Одеса-Броди.
Рішення уряду України передбачають формування міжнародної операційної компанії, що буде займатися організацією вантажопотоків від свердловин Каспію до Європейських НПЗ через нафтотранспортну систему України.
У якості внеску від України Операційній компанії можуть бути передані певні обсяги технологічної нафти, що вже закачана в систему, а також частина майбутнього прибутку від транспортування сирої нафти та її зберігання в резервуарному парку “Укртранснафти” в порту Південний.

Внеском іноземних учасників, у залученні яких до складу Операційної компанії зацікавлена Україна, можуть стати грошові кошти або технологічна нафта, що необхідна для закінчення заповнення трубопроводу. Крім того, у якості внеску можуть бути надані також гарантії щодо майбутнього завантаження нафтотранспортної системи нафтою. До складу Операційної компанії зможуть увійти й власники танкерного флоту, від яких Україна очікуватиме гарантованого надання послуг по перевезенню нафти до Південного за стабільними тарифами, а також отримання замовлень на будівництво танкерів.

Довідка: Конференція “Розвиток нафтогазового сектору України та можливості залучення іноземних інвесторів” проходить під егідою європейської програми INOGATE. Свої інвестиційні проекти на ній представили компанії “Укрнафта”, “Укргазвидобування”, “Укртранснафта”, “Укртрансгаз” та “Чорноморнафтогаз”.
До статутного фонду НАК “Нафтогаз України” передані 100% акцій акціонерної компанії “Укртранснафта”. До складу “Укртранснафти” на правах філіалів входять “Придніпровські магістральні нафтопроводи" на сході України та "Магістральні трубопроводи "Дружба" на заході. Загальна пропускна спроможність цих систем складає понад 2 млн. баррелів нафти на день, або 110 млн. тонн на рік. Загальна довжина нафтопроводів – близько 4,5 тис. км.

Перша черга нового трубопроводу Одеса-Броди з’єднана з південною частиною трубопровідної системи “Дружба”, що дозволяє транспортувати легку малосірчану каспійську нафту безпосередньо до нафтопереробних підприємств Словаччини, Чехії, Угорщини, Хорватії та, потенційно, Австрії.
Новий нафтопровід довжиною 674 км та термінал Південний спроможний подавати понад 300 тис. баррелів нафти на день з узбережжя Чорного моря до нафтопереробних заводів на заході України та в Центральній Європі. Потужність

існуючої інфраструктури може бути збільшена до 900 тис. баррелів на день без значних додаткових інвестицій.

Сьогодні вже йде мова про продовження нафтопроводу до Плоцька і Гданська. Завтра у Жешуві (Польща) відкриється 5-ий Енергетичний форум за участі президентів України та Польщі, де буде обговорюватися це питання.

Інші новини