Вітренко: Головне завдання НАК Нафтогаз — енергобезпека та збільшення видобутку

Вітренко розраховує, що Нафтогаз покращить результати роботи вже цьогоріч

Головним завданням для НАК «Нафтогаз України» (далі — Компанія) є захист національних інтересів та повернення до позитивних фінансових і операційних результатів. Про це заявив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко під час своєї першої прес-конференції в новому статусі.

«Я розраховую, що найближчим часом ми значно покращимо роботу НАК в інтересах українського народу. Результати минулого року для Компанії були достатньо невтішними: був значний збиток, невтішні й операційні результати — скорочувався видобуток.

Завданням для НАК є вирішення цих проблем, збільшення власного видобутку газу в Україні. Ми маємо зробити так, щоб Укргазвидобування видобувало більше українського газу для задоволення потреб українських споживачів. І також — щоб Нафтогаз повернувся до позитивної тенденції, яку ми спостерігали з 2014 року», — сказав очільник Нафтогазу. Вітренко розраховує, що Нафтогаз покращить результати роботи вже цьогоріч.

За його словами, основним критерієм для роботи в команді Нафтогазу є принесена Компанії користь. Цей критерій Вітренко застосовує для ухвалення кадрових рішень.

«З кожним з керівників вищої ланки ми будемо зустрічатись, щоб розглянути їхню корисність для Компанії — не лише в грошовому та операційному вимірі, але й в розумінні того, що ми всі працюємо в національній компанії і маємо виконувати національні задачі, які поставлені перед нею, створюючи цінність для споживачів України у фінансово сталий спосіб. Інших критеріїв для кадрових рішень у мене немає», — пояснив Вітренко.

Голова правління також окреслив, яким чином Нафтогаз, як національна компанія, має створювати умови, щоб економічно обґрунтований рівень ціни на природний газ для українських споживачів знизився.

По-перше, потрібне збільшення власного видобутку газу через Укргазвидобування.

По-друге — максимальна прозорість постачання українського газу споживачам. «Ми будемо працювати, щоб ланцюжок, через який український газ надходить до споживачів, був максимально прозорим, щоб не було зайвих посередників і надбудов», — відзначив Вітренко.

По-третє — це використання юридичних можливостей Нафтогазу задля того, щоб Газпром не зловживав своїм домінуючим становищем. Це означає боротьбу за перенесення точок передачі російського газу з західного кордону України на східний та розблокування експорту газу з центральної Азії.

Серед найближчих завдань НАК — активна роль у вирішенні проблем виробників тепла у зв’язку із завершення режиму покладання спецобов'язків (ПСО) та значною заборгованістю учасників ринку.

«В останній день моєї роботи в уряді було прийнято рішення продовжити механізм ПСО для теплокомуненерго на 20 днів, щоб дочекатись ухвалення необхідного закону. Також за цей час ми маємо допомогти державі врегулювати проблему заборгованості цих підприємств за газ. Нафтогаз має займати активну роль у вирішенні цих проблем. Якщо не ми, то хто?», — наголосив Вітренко.

Нагадаємо, з 29 квітня 2021 року рішенням Кабінету Міністрів України, як єдиного акціонера НАК, головою правління Нафтогазу призначено Юрія Вітренка.

.Довідка:

Юрій Вітренко має багаторічний досвід роботи в енергетичному секторі та інвестиційному банкінгу. З грудня 2020-го до квітня 2021-го був виконувачем обов’язків міністра енергетики України. До призначення в міністерство шість років працював у НАК «Нафтогаз України»: обіймав посади виконавчого директора (2018-2020), головного комерційного директора (2016-2018), директора з розвитку бізнесу (2014-2016). На цих позиціях займався реформуванням енергетичного сектору та забезпеченням енергетичної безпеки України.

Серед найважливіших досягнень Юрія Вітренка — успішні арбітражні справи проти російського Газпрому, а також диверсифікація джерел постачання природного газу, що дозволило Україні усунути критичну залежність від РФ. Ініціював та успішно реалізував проекти зі створення конкурентоспроможного газового ринку в Україні та його інтеграції до ринку ЄС.

Юрій Вітренко також був генеральним директором інвестиційної компанії Aya Capital та головним операційним директором Фонду приватних інвестицій Amstar Europe (дочірня компанія американської інвестиційної компанії AMSTAR (2008-2010). У 2005-2006 роках працював у Лондонському офісі інвестиційного банку Merrill Lynch.

Розпочав свою кар'єру в PricewaterhouseCoopers LLC (1998-2002) на посаді старшого консультанта у відділі управління консалтингом після закінчення Київського національного економічного університету.

Має ступінь МВА міжнародної школи бізнесу INSEAD (Франція, Сінгапур).


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»


Інші новини