Вперше за три роки опалювальний сезон в Новояворівську та Новому Роздолі розпочався вчасно

Теплові електроцентралі у Новояворівську та Новому Роздолі (Львівська обл.), які минулого року були передані в управління ТОВ «Нафтогаз Тепло», 20 жовтня почали «розгін» системи для вчасного старту опалювального сезону

Теплові електроцентралі у Новояворівську та Новому Роздолі (Львівська обл.), які минулого року були передані в управління ТОВ «Нафтогаз Тепло», 20 жовтня почали «розгін» системи для вчасного старту опалювального сезону. Тепло для більшості містян надійде впродовж 2-3 днів, в залежності від готовності мереж.

«Незважаючи на перепони та диверсії, ми сьогодні, відповідно до рішень органів місцевого самоврядування, розпочинаємо опалювальний сезон у двох містах, які до того перебували на межі техногенної катастрофи. Це нам вдалось здійснити завдяки наполегливій праці всього колективу підприємств, підтримці та розумінню керівництва НАК «Нафтогаз». Вже за лічені дні в домівках мешканців Нового Роздолу та Новояворівська буде тепло та затишно», — зазначив керівник ТОВ «Нафтогаз Тепло» Федір Шевченко під час символічного «запуску тепла».

Наразі основна проблема, яка може виникнути з опалювальним сезоном у цих містах — зношеність теплових мереж, особливо внутрішньобудинкових. Якщо мешканці помітять проблеми з теплопостачанням у своїй домівці, варто звернутися до свого ЖЕКу або керівництва ОСББ, які відповідають за мережі відповідного будинку.

«Приклад Новояворівська та Нового Роздолу довів, що такими об’єктами можна й треба управляти ефективно. Минулого сезону ми не лише подали тепло за рекордно короткі строки, врятувавши опалювальний сезон, а й здійснили поточний ремонт мереж. Ми врятували систему централізованого опалення цих двох міст. А нині прагнемо зробити цю систему якомога ефективнішою», — наголосив директор з енергоефективності та управління майном Групи Нафтогаз, голова Федерації роботодавців нафтогазової галузі Віталій Щербенко.

На його думку, за право управляти такими об’єктами, як ТЕЦ, мають змагатися тільки найкращі. Лише тоді діряві труби вдасться замінити, а обладнання — модернізувати. У поєднанні з енергоефективними заходами в житловому секторі це зекономить до 35% енергоресурсів. А це в підсумку знизить і майбутні платіжки за комуналку.

Нагадаємо, що рішенням Деснянського районного суду Києва, через розкрадання газу в особливо великих розмірах (на понад 2 млрд грн) майно двох ТЕЦ було вилучено у власників ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія-Новояворівськ» у 2018 році та передане в управління приватному підприємству «Гарант Енерго-М», яке так і не змогло ефективно управляти теплоелектроцентралями, виплачувати працівникам заробітну плату, сплачувати за спожитий газ, його транспортування тощо.

Впродовж двох опалювальних сезонів — у 2018 та у 2019 роках — ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі мали критичні борги, а мешканці обох міст не знали, чи почнеться опалювальний сезон вчасно. Неодноразово жителі виходили на пікети та перекривали траси міжнародного значення.

У середині листопада 2019 року управління двома ТЕЦ було передано підприємству Групи Нафтогаз — ТОВ «Нафтогаз Тепло», яке уклало договір з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА) на управління майном Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ. Після передачі компанія максимально оперативно запустила роботу обох ТЕЦ, а опалювальний сезон в цих містах розпочався 19 листопада.

У липні-серпні цього року представники ТОВ «Нафтогаз Тепло» заявляли про схожі на диверсії випадки, наприклад, умисне пошкодження кабелів управління та захисту електротехнічним обладнанням, що могло призвести до вибуху трансформатора та загибелі людей.

З першого вересня 2020 року ТОВ «Нафтогаз Тепло» також стало оператором системи розподілу електричної енергії у цих двох містах.

Цьогоріч Уряду довелось двічі втручатися для вирішення проблемних питань Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ. У Кабінету міністрів викликали занепокоєння невирішені питання, важливі для ефективного управління майном ТЕЦ, зокрема, розмежування функцій виробництва, розподілу та постачання тепло-, електроенергії. Кабмін також закликав активізувати досудові розслідування у кримінальних провадженнях за фактом вчинення диверсійних дій невстановленими особами на обох ТЕЦ. За результатами серпневої наради доручення прем'єр-міністра України були надані АРМА, Львівській облдержадміністрації та Національній поліції.

Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

Інші новини