Винних у крадіжці палива з нафтопроводу «Дружба» буде притягнуто до кримінальної відповідальності

Затримані 21 червня під час спроби крадіжки нафти з магістрального нафтопроводу «Дружба» особи, а також їх спільники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності згідно законодавства України.

Управління СБУ у Львівській області порушило кримінальну справу за фактом крадіжки нафти за ознаками злочину, передбаченого ст. ст. 15 ч.2, 185 ч. 5 Кримінального кодексу України – «замах на крадіжку, вчинену в особливо великих розмірах або організованою групою». Відповідальність за цією статтею передбачає позбавлення волі від 7 до 15 років із конфіскацією майна. Підрозділами СБУ проводяться оперативно-розшукові заходи із встановлення каналів збуту викраденої нафти. За підозрою у співучасті у скоєнні злочину затримано близько 20 осіб.

Крадіжку нафти було попереджено завдяки оперативній та координованій роботі працівників СБУ та служби охорони магістрального нафтопроводу «Дружба». Спільні дії правоохоронних органів та служб охорони НАК «Нафтогаз України» сприяють зменшенню кількості злочинних посягань на об’єкти нафтогазового комплексу та попередженню втрати енергоносіїв. Компанія наголошує на тому, що посягання на державні трубопроводи є кримінальним злочином, за яким невідворотно слідує відповідальність. НАК «Нафтогаз України» сприятиме доведенню кожного випадку скоєння правопорушення на об’єктах Компанії до винесення законного та справедливого вироку у суді.

Довідка: 21 червня працівники СБУ затримали 2 паливозаправники MAN з напівпричепам-цистернами заповненими нафтою та 5 осіб під час несанкціонованого відбору нафти на 181 км ділянки «Броди-Держкордон». Протягом години на місце пригоди прибула Група швидкого реагування, аварійно-ремонтна дільниця ЛВДС «Сколе» ВАТ «Укртранснафта» та слідчо-оперативна група Сколівського РВ УМВСУ у Львівській області.

Спроба крадіжки відбулася на території ВАТ «Сколівський спецкар’єр» Сколівського району Львівщини. Завдяки професійній роботі правоохоронців та аварійних служб Компанії вдалося запобігти витоку нафти з нафтопроводу та забрудненню території. Працівниками Управління СБУ у Львівській області на місці пригоди проведені необхідні слідчо-оперативні дії. Наслідки незаконного втручання в роботу МН «Дружба» були повністю ліквідовані протягом доби.

Інші новини