Виробник тепла в Смілі два місяці зриває графік погашення заборгованості

Через зрив графіку щомісячних платежів за договором реструктуризації заборгованості НАК «Нафтогаз України» не має правових підстав для підтвердження номінацій КП "Смілакомунтеплоенерго" на березень 2019 року

Нафтогаз втратив підстави забезпечувати Смілакомунтеплоенерго пільговим газом: номінації на березень для підприємства не підтверджено

Через зрив графіку щомісячних платежів за договором реструктуризації заборгованості НАК «Нафтогаз України» не має правових підстав для підтвердження номінацій КП "Смілакомунтеплоенерго" на березень 2019 року. Нафтогаз надав підприємству усі можливі знижки та відтермінування розрахунків, передбачені законодавством. Однак виробник тепла вже два місяці не виконує графік погашення реструктуризованої заборгованості.

Нафтогаз відповідає за продаж газу, який опосередковано належить усім громадянам України в рівній мірі, керується інтересами усіх громадян як співвласників компанії та забезпечує виконання своїх зобов’язань з наповнення державного бюджету. Відповідальність за стабільне проходження опалювального сезону у місті Сміла лежить на комунальному підприємстві та органах місцевого самоврядування, які виступили гарантами виконання укладених договорів реструктуризації.

Заборгованість теплопостачальних підприємств м. Сміла Черкаської області вже не перший рік заважає сталому проходженню опалювального сезону. Борги перед Нафтогазом у розмірі 85,5 млн грн були накопичені в період з 2010 року, коли за рішенням місцевої влади міські котельні експлуатувалися ТОВ "Сміла Енергоінвест" в рамках спільної діяльності.

Минулого року за участі центральних органів влади, органів місцевої влади та Нафтогазу було здійснено комплекс заходів для вирішення питань заборгованості теплопостачальників Сміли. З комунальним теплопостачальним підприємством міста врегульовано борги попереднього теплопостачальника та здійснено додаткову реструктуризацію заборгованості, що підлягає врегулюванню, на загальну суму 62 млн грн.

У грудні 2018 року Нафтогаз уклав угоду і підтвердив номінації на газ на пільгових умовах для комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго", яке забезпечує теплом і гарячою водою мешканців міста. Однак з початку 2019 року Смілакомунтеплоенерго припинило сплату щомісячних платежів за договорами реструктуризації (зобов'язання виконані лише за грудень 2018 року). Станом на 20 лютого 2019 року заборгованість з виконання договорів реструктуризації складає 1,03 млн грн.

Постанова КМУ від 19.10.18 №867 визначає, що виробник теплової енергії має право з 01.11.18 по 01.05.20 купувати природний газ для всіх категорій використання у Нафтогазу за певних умов. Для Смілакомунтеплоенерго такими умовами є укладення з Компанією договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором та виконання зазначеного договору.

Нафтогаз закликає представників органів влади міста негайно вжити необхідних заходів для відновлення комунальним підприємством платежів за договором реструктуризації заборгованості. Неприпустимо вкотре перетворювати десятки тисяч смілян у заручників безгосподарності місцевої влади.

Департамент з комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини