За економію тепла українці мають отримувати "живі" гроші, — голова "Нафтогазу"

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ексклюзивному інтерв’ю 24 Каналу розповів, що в Україні планують робити з тарифами на газ та субсидіями населенню, наскільки неефективно наша держава використовує газ та скільки коштів втрачається через це.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ексклюзивному інтерв’ю 24 Каналу розповів, що в Україні планують робити з тарифами на газ та субсидіями населенню, наскільки неефективно наша держава використовує газ та скільки коштів втрачається через це.

Тарифи та субсидії
Щодо нових тарифів, то їх не можна назвати вирівнювальними. Промисловість і надалі платить більше. Для населення, в якої ціна на газ була 7,188 за кубометр газу, ціна зменшилась. Мова йде про зміну системи надання субсидій населенню. Раніше субсидії надавалися всім через занижену ціну на газ. Але ці гроші потім бралися з українського бюджету і компенсувалися "Нафтогазу". Понад 120 мільярдів гривень було надано в 2014 році "Нафтогазу" подібною компенсацією. В 2016 році ця цифра буде рівна нулю.

Наступний крок уряду – це монетизація субсидій. Щоб людина, яка зекономила на теплопостачанні, могла ці гроші залишити собі.

Енергоефективність населення
Як "Нафтогаз", ми пропонували замінювати котельні людям за наш кошт. Цей кошт ми зможемо взяти в якості кредиту. Від тієї суми економії, яку зазначє український бюджет через зменшення суми субсидій, ми повернемо ці кошти, і згодом бюджет буде отримувати економію від зменшення споживання. Відтак для цієї людини це не буде нічого коштувати.

Перехід на інші види палива для населення
Я підтримую міністра соціальної політики Павла Розенка в тому, що українці можуть відмовитися від газу. В Україні є надлишок твердого палива, і його використання є дешевше споживання будь-якої рідини. В Європі тверде паливо забезпечує опалення багатьох будинків. У Словаччині компанії, які опалюють багатоквартирні будинки, використовують не газ, а біопаливо.

Неефективне використання газу
В порівнянні з Польщею, на одну родину ми споживаємо втричі більше газу. З Німеччиною — в шість разів. Близько 11 мільярдів кубометрів газу, а якщо перевести в кошти, то виходить 2 мільярди доларів США, щороку витрачається на нераціональне використання газу.

Зміни в "Нафтогазі"
Ми спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку плануємо запропонувати уряду спеціальний закон, який повинен зняти частину накопичених проблем — штрафів та пені, які комунальники не мають право перевиставляти в тариф для населення. А також встановити чіткий графік погашення існуючої заборгованості. Ці компанії винні "Нафтогазу" більше 20 мільярдів гривень. А ми не маємо право відключати їх протягом зими. І розробити програму руху вперед, яка б дозволила через інвестиції в галузь, модернізації зменшити втрати і зберегти тариф. Але така програма може зайняти до 10 років.

Енергоефективні міста
Львів є лідером в частині теплоенергетики серед усіх міст України. Там найбільш високий рівень розрахунків з "Нафтогазом". Є, також, приклад Ужгороду, де було прийнято інше рішення — відмовитися від центрального опалення і перейти на індивідуальне опалення. Там відбулося шалене зменшення споживання газу і майже 100% рівень розрахунків.

Більше — дивіться в інтерв'ю на сайті 24 каналу

Автор: Ольга ЧитайлоІнші новини